Soma Karaelmas Gazetesi

‘Adalet Vicdanda Olur!!!’

‘Adalet Vicdanda Olur!!!’
1.324 views
21 Ekim 2014 - 7:05

Saygıdeğer Somalı hemşirelerim, Rahmetli  Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün veciz bir sözü ile sözlerime başlamak istiyorum. ÇOCUKLARINIZI PADİHŞAHÇI DEĞİL, MİLLİYETÇİ YETİŞTİRNİZ. Evet çocuklarımızı bir kişiye değil bir millete sadakatle bağlı olarak yetiştirmeliyiz. Bugün geldiğimiz noktada bu sözün anlam ve önemi daha net karşımıza çıkmaktadır. 30 MART 2014 yerel seçimleri ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi yönetimini vatandaşlarımızın teveccühü ile Milliyetçi Hareket Partisine vermiştir.

Bu vesile ile İlçemiz Soma, Manisa Büyükşehir Belediye bünyesine dahil olması ile Belediyecilik hizmetinin çoğunluğu Büyükşehir Belediyesinin kapsamı altına girmiştir. Bununla birlikte  hizmet alımı altında personel alımı da başlamıştır.

Bu personel alımlarının başlaması ile birlikte bir acı gerçekte ortaya çıkmıştır. Taşeron elemanı olarak işe girmek isteyen binlerce kardeşimizin endişe içersinde olduğu, parti teşkilatlarımızın dolup taştığı ve hep aynı niyet içersinde AKP üyeliğinden silinip MHP’ ye üye olmak istedikleri görülmektedir. Bizler kardeşlerimize niye bu kadar aceleci davranıyorsunuz dediğimizde verdikleri cevap adeta köleliğin baskının hür iradeye nasıl ambargo koyulduğunun bir kanıtıdır. AKP ilçe teşkilatına üye olunmadan gerek devlet işine gerek özel sektöre girmenin mümkün olmadığını söyleyen kardeşlerimizin beyanı birilerinin Ülkeyi nasıl sahiplendiğini, onlara biat etmeyenlerin ekmek yeme şansının olmadığı gerçeğinin bir kez daha ortaya çıkışını gözlerimizle görmemize vesile olmuştur. Balık baştan kokuyor, en tepe nokta ülkede neyi uyguluyorsa tabanda ki idarecilerde aynı yolu takip ediyor. Halkımızı zavallı konumuna ittikleri gibi, ülkeyi de Krallık rejimine geçirmeye çalışmışlardır. Türk Milleti Cumhuriyetten önce Padişahlık ile yönetilmişti, saltanat vardı bunları yüce tarihimizde ecdadımız yaşadı bizlerde okuyarak öğrendik fakat o dönemlerde H.z Ömer’in adaletini halkına uygulayan Allah dostu olan Padişahlarımız vardı. Medrese yapılmak için elinden arazisi alınan Yahudi bir Osmanlı Vatandaşının Fatih Sultan Mehmet’ i dava edebildiği ve kanun karşısında bir padişahın dahi yargılanabildiği bir yönetim anlayışı vardı. Bu dava sonucunda Yahudi vatandaş haklı bulunmuş arazisinin geri teslim edilmesine, kendi rızası alınmadan arazisine el koyulduğu için de padişah suçlu bulunmuş ve ceza almasına kanaat kılınmıştı ki bunu duyan Yahudi bu adalet karşısında hem arazisini Osmanlı Devletine bağışlamış hem de Müslüman olmuştur. İşte adalet budur işte kanunun gücü budur. Yüce Türk Milleti İslam Dinini kabul etmeden önce de kendi ruhunda var olan adaleti haklı olandan yana kullanırken İslam Dinine geçtikten sonra dinimizin emir ve yasaklarına riayet ederek güçlendirmiştir. İşte bizim milletimize ve devletimize yakışır olan bu anlayıştır. Ne yazık ki son dönemlerde Adalet yalnızca bir isim, Kanun ise bir müzik aleti olmaktan öteye hiçbir anlam ifade etmemektedir ve sonuç olarak ortaya çıkan tablo şudur ki Kanun Çalmakta Adalet oynamaktadır. Hâkimlerin, savcıların eli kolu bağlı, asker polis ise bildiğini değil bu zamana kadar belki de hiç duymadıklarını yapmak zorunda bırakılmıştır. Bu demek oluyor ki kâğıt üzerinde yazanlardan önce idareci olanların vicdanlarında olmalıdır adalet.

Buradan Somalı kardeşlerimize sesleniyoruz. Büyükşehir Belediyesi Bünyesinde hizmet alımı altında işe girecek olan vatandaşlarımız arasında MHP olarak hiçbir ayrım yapılmayacaktır. İşe girişlerde AKP zihniyetinde ki gibi zorunlu Parti üyeliği yapmayacağız, her hangi bir siyasi görüşünden dolayı hiç kimseye ayrım yapmayacağımızı ilçemizde yaşayan bütün kardeşlerimizin bilmesi gerekmektedir. Bizler yerel seçimlerde Somada ikamet eden bütün kardeşlerimizden oy aldık. Biz milliyetçiler, bin yıllık kardeşliği bozmak isteyenlere karşı tek yürek olan kardeşlerimizi, din, dil, ırk, mezhep ayrılığı yapmadan bağrımıza basan YÜCE TÜRK ECDADININ devamı olduğumuzu tüm halkımıza göstereceğiz. Yapmacık, zoraki ve dayatma sevgilere ihtiyacımız yoktur hamdolsun. Çünkü bizim davamız gönül davasıdır, İlahi Nizam Davasıdır, Müslüman Türk Milletinin tüm değerleri ile birlikte tam bir Müslüman ve tam bir Türk olarak yaşabileceği medeniyetlerin üzerinde bir devlet var edebilme davasıdır. Onun için MHP Soma İlçe Başkanlığı olarak diyoruz ki, teşkilatımıza üye olmak isteyen kardeşlerimiz kendi özgür iradeleri ile MHP saflarında yer almak istiyorlarsa buyursun gelsinler, bizimle aynı çatı altına girenler yalnızca partimize üye olmuş sıradan insanlar olarak görülmeyecektir, seçim dönemi kullanılan ücretsiz işçi gibi görülmeyecektir, bizim öz kardeşimiz olacaktır. Bizim çatımız gönülden inanların, iman esaslarına göre yaşayan, sadece Hakka boyun eğenlerin  yeridir. Hangi partiye üye olmuşsanız olunuz bizim bünyemizde çalışan bütün vatandaşlarımız eşittir. Bizler sizlerin nasıl üye yapıldığını çok iyi biliyoruz. Hür iradelerinizin elinizden alındığını da iyi biliyoruz. Bizim davamız gönül davası çıkar davası değildir. Şunu asla unutmayalım ki, ‘’Kim ne ettiyse kendisi onu görmeden ebediyete göç etmeyecektir’’.

SOMA MHP İLÇE BAŞKANLIĞI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!