Soma Karaelmas Gazetesi

Acılı Baba’nın Yardım Çığlığı

Acılı Baba’nın Yardım Çığlığı
2.291 views
06 Ocak 2014 - 7:42

“Bizim bekleme şansımız yok” diyen Baba Şerafettin Kuğumcu, “Bir an önce bu tedavi sürecinin en iyi şekilde geçirilmesi gerekiyor. Buradan yetkili mercilere sesleniyorum, oğlum gözlerimizin önünde eriyor. Yardımlarınızı talep ediyoruz’ dedi.
10 Kasım 2013 yılında oğlunun başının ağrıması ile birlikte hastaneye götürdüğünde kemik iliği kanseri tanısı konulduğunu ifade eden 34 yaşındaki acılı baba yardım istedi. 11 Kasım tarihinden bu yana oğlunun İzmir Ege Üniversitesinde kemoterapi gördüğünü belirten Baba Şerafettin Kuğumcu sesini duyurmaya çalıştı.
Televizyonlarda sürekli gündeme gelen İzmirli 7 yaşındaki Melis ile aynı hastanede oğlunun da tedavi gördüğünü belirten gözü yaşlı baba ‘7 yaşındaki oğlumuz Efe’yi şiddetli baş ağrısı nedeniyle hastane acil servisine götürdük. Hemen uzman doktor çağırdılar ve değerleri düşük olduğu için bizi hastaneye yatırdılar. Ertesi gün ambulans ile İzmir Ege Üniversitesi’ne sevk ettiler. Burada yapılan tetkiklerden sonra Lösemi teşhisi konuldu. 11 Kasım 2013 tarihinden bu yana İzmir Ege Üniversitesi’nde yatılı olarak tedavi görüyor. Yaklaşık 90 gündür kemoterapi tedavisi görüyor” dedi.
Soma’da özel sektöre ait bir madende işçi olarak çalışan Baba Kuğumcu, “Kemoterapi sonrasında 3 defa arka arkaya tetkiklerin Almanya’ya gönderilerek yapılması gerekiyor. Bu tetkikte kemik iliği nakli gerekip gerekmediği tespit edilecek. Ama sadece ilk tetkik bin 760 Euro, toplam 3 tetkik yaklaşık 6 bin Euro yapıyor. Bırakın 6 bin Euro’yu biz ilk tetkiki yaptıramadık. Sağlık Bakanlığını aradım, İzmir SGK’ya gittim hiçbiri karşılamıyor. Soma Kaymakamı ile bizzat görüştüm. Bana “Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığına dair belge getir” diyor. “Ben Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan yardım çıkarayım” dedi. Soma Sosyal Güvenlik Kurumu’na gittim. İzmir’e gönderiyor, İzmir SGK Manisa SGK’ya gönderiyor. Manisa SGK bağlı olduğun ilçenin Sosyal Güvenlik Kurumu’na git diyor. Bizim bekleme şansımız yok ki. Bir an önce bu tedavi sürecinin en iyi şekilde geçirilmesi gerekiyor. Buradan yetkili mercilere sesleniyorum, oğlum gözlerimizin önünde eriyor. Yardımlarınızı talep ediyoruz’ dedi.
Ziraat Bankası Efe Kuğumcu adına açılan hesap numarası :
TR54 0001 0001 9366 6300 8450 01

Halk Bankası Efe Kuğumcu adına açılan hesap numarası :
TR47 0001 2009 5680 0001 0132 72

1596321102018642071050651832396046o.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!