Soma Karaelmas Gazetesi

‘Acil vaka haricinde Ameliyat yapılmayacak’
1.568 views
12 Kasım 2020 - 9:45

Soma Devlet Hastanesi Covid Vakalarının artması nedeniyle yeni önlemler aldı. Acil vakalar dışında planlanan ameliyatlar yapılmayacak ve sadece randevulu hastaların muayenesi yapılacak.

Soma Devlet Hastanesi artan Covid vakalarına karşın önlemler aldı. Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan tarafından yapılan açıklamada,
‘Ülke olarak Covid-19 salgın sürecinin yaşandığı zor bir dönemden geçiyoruz. Korona Virüs salgınının hızını arttırdığı ve Covid19 (Korona Virüs) tehdidi devam ettiği için hastanemizden hizmet almaya gelen vatandaşlarımızın uyması gereken kuralları hatırlatma ihtiyacı olduğu değerlendirilmiştir.
-MHRS ve ALO 182 hasta randevu alma merkezlerinden alınan randevulu hastaların poliklinik muayenesi yapılmaya devam edilecektir. Randevusuz olarak hastaneye gelinmemesi gerekmektedir.
-Salgın hızı düşene kadar planlı (elektif) ameliyatlar yapılmayacaktır, sadece acil vakalar opere edilecektir.
-Hastane girişinde tüm hasta ve yakınlarının ateş ölçümü yapılacak ve korona virüs açısından sorgulamalarının yapılmasına devam edilecektir.
-Hastane içerisinde maskesiz dolaşmak yasaktır. Hastane içerisinde 1,5 metrelik fiziksel mesafeye dikkat edilmeli ve diğer hastalarla temastan kaçınılmalıdır.
-Hastaların muayene olacakları poliklinikler haricinde hastane içerisinde dolaşmaması gerekmektedir.
-Polikliniklerde hasta yoğunluğunun artması durumunda, hastane içerisine girişler sınırlandırılabilecektir.
-Hastanede görevli personellerin uyarılarına riayet edilmeli ve gerekmedikçe yanımızda refakatçi getirilmemelidir. Hastane güvenliği tarafından refakatçi ihtiyacı olmadığı değerlendirildiği zaman, refakatçiler hastane içerisine alınmayacaktır.
-Hasta ziyaretleri ile ilgili kısıtlamalara devam edilecektir.
Hastane çalışanlarının ve sağlık hizmeti almak için başvuran siz değerli vatandaşlarımızın sağlığını korumak için belirtilen kurallara uyulması, hastane çalışanlarının ve güvenlik personelinin uyarılarına itiraz edilmemesi ve çalışanlara yardımcı olunması önem arz etmektedir. Unutmayalım ki, tüm bu tedbirler sizin iyiliğiniz ve güvenliğiniz için alınmaktadır
Tüm halkımızın bilgi sahibi olmasını ve gereğini rica ederim’denildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!