Soma Karaelmas Gazetesi

‘Acil durumlar dışında Hastanelere başvurmayın’
1.589 views
16 Kasım 2020 - 8:58

Sağlık çalışanlarının hem bedenen hemde ruhen yorulduğunu ifade eden Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan, Kurallara uymaya özen gösterilmesini ve sağlık çalışanları için dua edilmesini istedi.

Covid ile mücadelede Maske, Mesafe ve Temizlik üçlüsünün önemli ancak tek başına yeterli olmadığını dile getiren Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan, Salgın gücünü kaybedene kadar acil durumlar dışında hastanelere başvurulmamasını istedi.
Çağlayan açıklamasında ‘Covid19 hastalığı ile mücadelede Maske+ Mesafe+Temizlik üçlüsü çok önemli ancak tek başına yeterli değil. Hareketi azaltmazsak ,kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak durmazsak bu salgınla baş etmemiz mümkün değil. Acil işi olmayan vatandaşlarımızın evden çıkmaması, acil sağlık sorunları dışında hastanelere başvurmaması çok ama çok önemli. Sağlık çalışanları hem bedenen hem ruhen yoruldu. Bu hastalığa en çok yakalanan ve etkilenenler bilindiği gibi Covid hastalarının takip ve tedavisini yapan sağlık çalışanlarımızdır, onlar için lütfen dua edin. Sağlık bakanımızın, bilim kurulumuzun, il ve ilçe hıfzısıhha kurullarının ve sağlık ekibinin önerilerine uyun.
EvdeKal, Kalabalık ortamlardan uzak durun, Kapalı ortamlardan uzak durun, Ev ziyaretlerinden uzak durun, COVID19 aşısı uygulanmaya başlayıncaya ve salgın gücünü kaybedinceye kadar zorunlu ve acil durumlar dışında Hastanelere başvurmayın’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!