Soma Karaelmas Gazetesi

A TERMİK SANTRALİ İDARİ BİNASI YENİLENİYOR

A TERMİK SANTRALİ İDARİ BİNASI YENİLENİYOR
3.122 views
29 Temmuz 2013 - 7:45

A Termik Santrali İdari Binası yenilenerek Arge birimi tarafından kullanılacak. Soma’nın en eski santrali olan ve Fransızlar tarafından yapılan 40 megawatt’lık A Termik Santrali müdüriyet binası SEAŞ Genel Müdürü Nuri Şerifoğlu’nun göreve gelmesiyle eski halinden kurtarılıp yeni bir görünüme kavuşturuluyor.
Genel Müdür Şerifoğlu ‘Eski müdüriyet binasını yeniliyoruz. Bu binamız kullandığımız binalardan daha sağlıklı ve dayanıklı biçimde yapılmış. Binayı Ar-Ge toplantılarında kullanacağız’ dedi.
Genel Müdür Şerifoğlu A termik santralin müdüriyet binasında basın açıklaması yaptı. Şerifoğlu ‘A santrali bilindiği gibi Soma’nın ve Ege bölgesinin en eski termik santrallerinden birisi. Bu 40 megawatt’lık santral zamanında Ege bölgesi ve özelliklede İzmir gibi bir il ve ilçelerine elektrik veriyordu. Soma’da o zaman var olan yük tevzi ile beraber çalışan emektar A santrali uzun zamandan beri kaderine terk edilmiş şekilde duruyordu. Bende yardımcı arkadaşlarımla bu santrali bu halinden kurtarmak için bir proje başlattık. Önce bu santrali özelleştirme kapsamının dışına aldırdık. Bu santralin diğer önemli kısmı olan birim amirlerinin ve müdüriyetin bulunduğu müdüriyet binasını da bakıma aldık. Arkadaşlarımın hazırladıkları proje kapsamında bu binayı yenilemek için ihaleler yaptık. Bina eski olmasına rağmen görünümü ve sağlamlığı bakımından muhteşem bir bina imkân olsa bu binayı buradan alıp B santralin içerisindeki bina ile değiştirirdim. Biz bundan sonra bu binayı çok önemli toplantılarımızda ve özelliklede Ar-Ge toplantılarında kullanacağız. Burası diğer bir şekilde Ar-Ge birimine hizmet verecek. İlerleyen zamanlarda ise geri kalan kısımda da yenilemeler yapacağız. Şimdilik kullanacağımız bölümde yenileme yapıldı. Toplantı salonları olsun herşey çok güzel bir biçimde yapılıyor. Gelen misafirlerimiz bu müdüriyet binasında olmaktan da gurur duyacaklar. Senelerdir eski halinden bir şey kaybetmeyen bu binayı kullanmaktan da mutluluk duyacağız’ dedi.

DSC_6658.jpg

DSC_6660.jpg

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!