Soma Karaelmas Gazetesi

9. Sınıf Öğrencileri Tabletlerine Kavuştu

9. Sınıf Öğrencileri Tabletlerine Kavuştu
1.515 views
01 Mayıs 2014 - 7:02

2010 yılında Türkiye’nin gündemine giren Fatih projesi kapsamında Soma’da 4 okulda 575 9. sınıf öğrencisi ve 132 öğretmen 2014 Nisan ayı sonunda tabletlerine kavuştu.
Fatih projesi (Fırsatları Artırma ve Teknolojisi İlerletme Hareketi) 2010 yılında Türkiye’nin gündemine girdi. Soma ise Fatih Projesi kapsamında 2014 yılının Nisan ayı sonunda tabletlere kavuştu. Altyapısını tamamlamış okulların tabletleri dağıtılmaya başladı.
Soma Linyit Anadolu Lisesi, Soma Anadolu Lisesi, Soma Anadolu Öğretmen Lisesi ve Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesinde toplam 575 öğrenci tabletlerine nihayet kavuştu. Okulların kapanmasına 1, 5 ay kala dağıtılan tabletler öğrencilere verildi. Soma’da toplam 575 öğrencinin ve 132 öğretmen Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tabletleri aldılar. Soma Linyit Anadolu Lisesinde 171 öğrenci ve 39 öğretmen, Soma Anadolu Lisesinde 102 öğrenci ve 22 öğretmen, Soma Anadolu Öğretmen Lisesinde 130 öğrenci ve 31 öğretmen Soma Rıfat Dağdelen Anadolu Lisesinde ise 170 öğrenci ve 40 öğretmen bugün itibari ile tabletlerini teslim aldılar. Altyapısı tamamlanmış okullarımız tabletlerini aldılar. İlerleyen günlerde ise diğer okullarımıza da tabletlerimiz dağıtılacak. Artık öğrencilerimiz tabletler ile eğitimlerine devam edecekler. Bunları artık öğrencilerimiz gözü gibi koruyacaklar. Bunlar 4 yıl boyunca sizlerin olacak. Şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.’dedi. 4 okulda öğrencilere ve öğretmenlere tabletler Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy, Şube Müdürleri Mehmet Yurdadur, Mustafa Dikici, Halil Can ve Belediye Başkan Yardımcısı Ali Tulup tarafından verildi. Ancak proje kapsamında sadece 9. sınıf öğrencilerin tabletten yararlanacak olması ve diğer öğrencilerin ise yine ders kitaplarından eğitimlerine devam edecek olması ise dikkatlerden kaçmıyor.
Soma Fen Lisesine Tablet Yok
   Okulların bazılarına tablet dağıtımları yapılırken Soma Anadolu Öğretmen Lisesi en üst katında bulunan Fen Lisesi öğrencileri tablet almadı.
Soma’da 2 yıldan beri büyük başarılara imza atan Soma Fen Lisesi binası olmaması nedeni ile tablet fırsatından yararlanamadı. Tablet dağıtılmamasının sebebi ise kendine ait bir binasının olmaması ve bulunduğu binada ise alt yapısının kurulmamış olması olarak belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!