https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
1.397 views
10 Mart 2014 - 8:17

8 Mart Dünya Kadınlar Günü düzenlenen programla kutlandı.
Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Soma İlçe Halk Eğitim Merkezi ve Soma Kadın Dayanışma Derneğinin katkılarıyla hazırlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.
Cengiz Topel Meydanında düzenlenen çelenk sunma törenine Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergen, Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, Ak Parti Soma İlçe Başkanı Av.M. Ali Özkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Soma Belediye Başkan Adayı Bahri Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Salih Oğuz Belgül, MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (Huzurevi) Müdürü Alim Yavuz, Soma Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Aynur Çiler, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemiyle ilgili konuşma Soma Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Aynur Çiler tarafından yapıldı.
Aynur Çiler, ““Kadınlar Günü bizim ülkemizde ilk kez 1921 yılında kutlanmıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet kazanımları sayesinde kutlanmaya başlanmıştır.Türkiye’de kadın olmak zor.
Kadın ve erkeğin siyasette de eşitliği çok önemli. Ülkemizde yapılan siyaset sistemine Avrupa da olduğu gibi yüzde 40 – 50 kota getirilmezse bu eşitlik sağlanamaz. Kadın olmak Masallarda bile zor. Ya 7 Minicik adamlarla yaşarsın, ya kurbağa öpersin, ya kuleye Kapatırlısın vb. Bir erkek kızına eşine kız arkadaşına yanından geçen bir bayana zulm etme hakkını kimden alıyor acaba. “Yaratılanı sev yaradan dan dolayı” bu sözü Hepimiz biliyoruz.   Bazı erkekler sanıyorum çok cahiller. Camilerimizde İmamlarımız bu konuda erkeklere eğitim verseler iyi olmaz mı? Belki de en büyük günah Allah’ın yarattığı bir canlıya acı çektirmek ve onun canını almaktır. Bireyin ilk eğitimi ailede başlar toplu eğitim alanları okullarımız ve ibadethanelerimizdir. En büyük eğitim insanın ruhuna sevgiyi aşılayabilmektir” dedi.   Soma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (Huzurevi) Müdürü Alim Yavuz ise, “ Kadın nedir? Zannediyorum ki çocuklarımıza verdikleri ve hayatımızda başı yanlışları sergilediğimize rağmen bizlere katlandıklarını göze alırsak. Hayatımıza kattıkları anlamları, hayatımızı kolaylaştıran güzel yanlarını değerlendirirsek zannediyorum ki bizde aynı cevabı vereceğiz. Kadın, emektir” dedi.

DSC8200.jpg

DSC8249.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!