https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

7’den 70’e “GARAJA HAYIR”

7’den 70’e “GARAJA HAYIR”
1.083 views
01 Aralık 2015 - 10:14

İstasyon’a yapılması planlanan ve İstasyon ve Zafer Mahallesi sakinleri tarafından istenilmeyen kamyon garajının yerinin değişmesi için mahalle sakinleri İstasyon Meydanı’nda toplanarak yürüyüş düzenledi ardından basın açıklaması yaptı.
İstasyon meydanında toplanan 7’den 70’e yaklaşık 200 İstasyon ve Zafer Mahallesi sakinleri, “Garaja Hayır”, “Garaj istemiyoruz”, “ Verilen sözler tutulsun” sloganları atarak kamyon garajının yapılması planlanan inşaat sahasına kadar yürüdü. Mahalle sakinlerine Arka Mahalle Derneği, Esentepe Gençlik Derneği’de destek verdi.           Burada basın açıklaması yapan İstasyon Mahallesi Muhtarı İbrahim İlhan, “Burada haklı olduğumuzu düşündüğümüz bir davanın mücadelesi için toplandık. Biz iki mahalle halkı olarak kamyon garajının şuan yapılmakta olan yerine yapılmasını istemiyoruz.
Çünkü burası yayan trafiğinin olduğu bir yol kimsenin canının yanmasını istemiyoruz,İstemiyoruz çünkü İki mahallenin araç trafik ı bu yoldan işlemekte, İstemiyoruz çünkü kamyon gürültüsü ile yaşamak istemiyoruz, İstemiyoruz çünkü kamyonların çevreye verdiği zararla yaşamak istemiyoruz, İstemiyoruz çünkü, bizim de bir sosyal yaşam alanına ihtiyacımız var ve bu yerin böyle bir maksatla kullanılmasını istiyoruz ” dedi.
Kanyoncu ve kamyon sahibi yatırımcılarımız ile bir sorunun olmaklarını belirten İlhan, “Onların yaptıkları işin zorluğunu ve güçlüklerini biliyoruz. Onlarında kıymetli birer insan olduklarını ve en iyi sine layık olduklarını düşünüyoruz. Fakat bir zümrenin mutlu olurken bir zümrenin yani mahalle halkımızın üzülmesini istemiyoruz. Bu bağlamda kamyoncu arkadaşlarımız da bize destek vermelerini canı gönülden bekliyoruz.

Bugün bu sürecin buraya gelmesinde şu yada bu suçlu, gibi bir suçluda aramıyoruz. Bunu bir hata olduğunu düşünüyor ve sorumluların buna bir çözüm üretmesini bekliyoruz.

Bugün bu kibar yaklaşımımız, tamam açıklamalarını yaptılar biz işimizi yapmaya devam edelim gibi bir davranışla karşılık bulması halinde, yasaların ve aklın bize tanıdığı bütün argümanlarında kullanacağımız bilinmesini özellikle belirtiyoruz. Bu sebeple, sayın yetkililerden en kısa sürede mahalle halkımızın talepleri yönünde bir reaksiyon göstermelerini ve bu şehircilik katliamını durdurmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri ise, garaj yerine sosyal aktivite alanlarının yapılmasını istediklerini belirterek, verilen sözlerin tutulmasını istedi. Minikler ise, “garaj değil, park yapılsın” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
Görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!