Soma Karaelmas Gazetesi

7 ülkeden 17 jüri üyesi Soma Zeytinyağını seçti

7 ülkeden 17 jüri üyesi Soma Zeytinyağını seçti
378 views
10 Haziran 2021 - 10:24

Soma Zeytinyağları adlarını duyurmaya devam ediyor. Edremit’te düzenlenen yarışmada Soma’nın zeytinyağı markaları 2 altın madalya kazandırdı.

Soma’da üretim yaparak markalaşan Antikas ve Aliolive kalite ve tadları ile katıldıkları yarışmalarda üst üste altın madalya kazanıyor.
Edremit’te düzenlenen Anatolian IOOC Uluslararası Zeytinyağı kalite yarışmasında Soma Zeytinyağı markaları Blend ve Organik kategorisinde altın madalyaya layık görüldü.
Soma İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hayati Aslan yeni kurulmasına rağmen büyük alkışı hak eden iki markayı da tebrik ederek yaptığı açıklamasında Soma zeytin yağına övgüler yağdırdı.
Aslan açıklamasında ‘Edremitte düzenlenen birinci uluslararası Anatolian IOOC yarışmasında Soma’nın zeytinyağları bu sefer iki altın madalya kazanmayı başardı. Edremit ilçesinde birçok ülkeden 200’ün üzerinde natürel sızma zeytinyağının değerlendirildiği uluslararası zeytinyağı kalite yarışması yapıldı. 7 ülkeden 17 jüri üyesi, dünyanın en iyi zeytinyağını belirlemek için tadım yaptı. Natürel sızma zeytinyağı dünya sıralamasının belirlendiği Anatolian Internationel Olive Oil Competition (IOOC) (Uluslararası Zeytinyağı Kalite Yarışması)nda Blend kategorisinde Altın madalya Antikas markası ile sahibi Ertuğrul ÖZCAN, organik kategorisinde ise Altın madalya Aliolive markası ile sahibi Ali KÖSE ve kızı Kübra hanım alarak büyük bir başarıya imza attılar. Daha yeni kurulmalarına rağmen büyük bir aşk ile yaptıkları işin hakkını veren Somamızın bu iki markası büyük bir alkışı hak ediyorlar. Ne demiştik soma zeytinyağlarını izlemeye devam edin’ yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!