Soma Karaelmas Gazetesi

53 Köyün Çöpünü Belediye Toplayacak

53 Köyün Çöpünü Belediye Toplayacak
2.014 views
15 Ocak 2014 - 8:16

Köylerin çöplerini toplamak için Soma Belediyesi Temizlik ekipleri kollarını sıvadı. 20 Ocak’ta yaklaşık 197 çöp konteynırlarına kavuşacak köylülerin çöpleri ise ilk etapta tek araç ile toplanacak.
Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, “Bundan sonra 53 köyümüzün çöpleri de Soma Belediyesinin temizlik filosu tarafından alınacak” dedi.
Cengiz Topel Meydanında görücüye çıkan çöp arabası önünde açıklama yapan Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Büyükşehir yasası ile beraber bütün belde ve köylerimiz Soma Belediyesi sınırları içine girdi. Soma Belediyesi olarak yasanın gereği olarak önümüzdeki dönemde temizlik hizmetlerini belde ve köylerimize ulaştırıyoruz. Beldelerimizde belediyelerimiz bu görevi zaten veriyorlardı. Bundan sonra 53 köyümüzün çöpleri de Soma Belediyesinin temizlik filosu tarafından alınacak. Bunlarla ilgili hazırlık olması amacı ile gördüğünüz aracı temizlik filomuza katmış bulunuyoruz. 20 Ocak tarihi itibari ile köylerimizde konteynırlarımızın dağıtımı yapılacak. Hizmeti ayağa götürüyoruz. Yasaların gereği olarak bütün tedbirleri alıyoruz. Durmak yok hizmete devam diyoruz. Hizmet alımı yöntemi ile kiralandı. İlk etapta 197 ihtiyacımız var. 130 dağıtımı tamamlanıncaya kadar diğerleri de  gelecek. 197 tane çöp konteynırlarının dağıtımı tamamlanacak. İhtiyaca göre 300’e kadar da çıkabilir.’dedi.
Soma Belediyesi Köylerimizin hizmetinde ve sizin için çalışıyoruz yazılı çöp arabası önünde fotoğraf çektiren Belediye Başkanı Hasan Ergene, Avdan Belediye Başkanı Sabır Tuna, Cenkyeri Belediye Başkanı Mehmet Kaya,  Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan, Belediye Meclis Üyesi Mesut Özdemir, Temizlik İşleri Müdürü Murat Gergin hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

DSC3767.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!