https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

500 Maden İşçisi Ankara’da

500 Maden İşçisi Ankara’da
2.005 views
11 Şubat 2015 - 9:14

Soma’dan yola çıkan 500 Maden İşçileri tazminatları için Ankara’ya gitti. Maden İşçileri Sendikası Ege Bölgesi Şubesi yönetimi ile birlikte Ankara’ya  giden 500 maden işçisi iş ve tazminatlarını almadan geri dönmeyeceklerini söylediler.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında yaşanan Maden Faciasının ardından kapatılan maden ocağı bünyesinde çalışan ve işsiz kalan 2831 Maden işçisini temsilen 500 maden işçisi Ankara’ya gitti. Kıdem Tazminatlarının bir an evvel yatırılmasını isteyen maden işçileri önce iş ardından Kıdem tazminatlarını istiyoruz.’dedi. Soma’dan 300, Kırkağaç’tan 100, Kınık’tan 50, Savaştepe’den 50 maden işçisi  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TKİ önünde sabah saatlerinde eylemlerine başladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve TKİ Önünde yapılan eyleme Maden İşçileri Sendikası Genel başkanı Nurettin Akçul yönetim kurulu üyeleri, MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel ve çok sayıda milletvekili destek verdi.

Türkiye Maden-İş Sendikası Genel Başkanı Akçul basın açıklaması yaptı.

Akçul,”Çalışma yaşamından sorumlu bakanımız da madenlerden sorumlu bakanlarımıza sesleniyoruz. Şehitlerimizin kemikleri sızlatmayın. İşten çıkan işçileri daha fazla mağdur etmeyin, kıdem tazminatlarını ödeyin. Bu ödemeleri yapın. İşten çıkan işçileri istihdam yaratın. İşten çıkan kıdem tazminatı ödenmeyen işçiler bir kaç yüz kişi geldiler ama bunda ısrar edilirse bu kıdem tazminatlarının ödenmesi çarçabuk yerine getirilmezse bu meydanlara binlerle tekrar geleceğiz” dedi.

Kıdem Tazminatlarını söke söke alacakları yönünde sloganlar atan Maden işçileri ise ‘ Kıdem Tazminatlarımızın devlet tarafından ödenmesini istiyoruz. Bizler mağduruz. iş istiyoruz. Öncelikli iş sahalarımızın açılmasını ardından da Kıdem tazminatlarımızın ödenmesini istiyoruz. Aylardır biz bekliyoruz. Ancak Bankalar bizleri beklemiyor. Borçlarımızı ödeyemez olduk. Eşimizden dostumuzdan borç ala ala yüzlerine bakamaz olduk. Mağduruz Devletten bir an önce mağduriyetimizin giderilmesini iztiyoruz. İstihdam sahaları açılsın. Bir an evvel çalışmak para kazanmak borçlarımızı ödemek istiyoruz. Bu uğurda gerekirse sonuna kadar Ankara’da kalacağız. Bize verilen sözler istemiyoruz. Artık gerçekleri görmek istiyoruz. Herkes tamam Kıdem tazminatları yatırılacak, iş bulunacak deniyor. Hani kaç aydan beri yatıyoruz. Nerde verilen sözler. Biz verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyoruz. Bıçak kemiğe dayandı. Borçlarımızı ödeyemiyoruz. Sonucu görmeden Ankara’dan dönmeyeceğiz.’dediler.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!