Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

50 Madenciye İstihdam Sağlandı

50 Madenciye İstihdam Sağlandı
1.783 views
06 Ocak 2015 - 8:29

İş-Kur ve Çıraklık Eğitim Merkezi tarafından işsiz kalan madenciler için Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde betonarme, demir bağlama ve çatı yapımı eğitim kursu açıldı. Kursa katılan 50 işsiz madenci belge almaya hak kazandı.

Tarabya Rotary ile Soma kaymakamlığı arasında imzalanan protokol neticesinde Soma İşkur ve Çıraklık Eğitim Merkezimizin katkılarıyla işsiz kalan maden işçilerimize iş istihdamı sağlamak amacıyla açılan kurslar uygulamalı eğitim ile sona erdi. Tehlikeli ve Çok tehlikeli işlerde Betonarme- Demir Bağlama ve Çatı yapımı eğitim kursu 5 gün 40 saat sürdü. 50 maden mağduru katılarak belge almaya hak kazandı.

Eğitim Alanında açılan çukurlar ağaç dikimi sonucunda doğaya da katkıda bulunuldu. Belge alan işsiz madenciler İstanbul, İzmir gibi yerlerde su kuyusu inşaatlarda çalışarak 3.500 veya 4.000 TL maaş alacakları belirtiliyor. Kursun devamının geleceği ifade edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!