Soma Karaelmas Gazetesi

5 Ağustos’ta Açılıyor
668 views
30 Temmuz 2020 - 8:26

Somalıların Heyecanla beklediği katlı Pazaryeri 5 Ağustos’ta hizmet vermeye başlıyor.

Soma İstiklal Caddesi üzerinde 25 milyon liralık yatırımla 25.000 m² alana inşa edilen ve içerisinde 400 araçlık otoparkı bulunan Katlı Pazar yeri 5 Ağustos Çarşamba günü vatandaşlarımızın hizmetine açılıyor.
Somalıların ihtiyaçları doğrultusunda, proje ve çalışmalarını gerçekleştiren Soma Belediyesi’nin toplamda 4 kat olarak inşasını tamamladığı Katlı Pazar Yeri ve Otopark; içerisinde asansörü, yürüyen merdivenleri, bebek bakım odası, lavabo ve mescit bulunan dev bir yatırım olarak ilçeye kazandırarak vatandaşların kullanımına açılacak.
Toplamda 4 kattan oluşan pazar yeri ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Tulup; “Projemiz yürüyen merdivenler, asansörler, mescit ve tuvalet gibi alanları bulunan modern bir pazar yeri olarak vatandaşlarımızın kullanımına sunulacaktır. Katlı Pazar Yerinin teras ve bodrum katı toplamda 6.957 m² olup bu katlarda 400 araçlık bir otopark yer alıyor. Katlı pazar yerinin zemin katında sebze – meyve ve diğer gıda ihtiyaç maddeleri satışı için 264 pazarcı, üst katta giyim, ayakkabı, hırdavat, zücaciye ve üretici pazarı satışları için 265 pazarcı olmak üzere toplamda 529 pazarcımız hizmet verecektir. Vatandaşlarımızın rahat ulaşabileceği ve kullanabileceği bir şekilde şehir merkezimizde modern bir pazar yeri olarak projemizi tamamladık ve 5 Ağustos Çarşamba günü itibari ile de kullanıma açıyoruz. Hedefimiz siz değerli hemşerilerimiz için kaliteli sosyal hayat alanları oluşturmak, bunları korumak, geliştirmek ve bu hizmetlerden en güzel şekilde yararlanmanızı sağlamaktır. Tüm Somalı vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!