https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

ResimLink - Resim Yükle

5.500’den 3.600’e İnildi

5.500’den 3.600’e İnildi
1.547 views
15 Ekim 2015 - 9:05

Soma Bölge Isıtma Sistemi abone ücreti yılan hikayesine döndü. 5.500 TL konuşulurken şimdi de 3.600 TL’de uzlaşalım denildiği ifade edildi.
Soma Bölge Isıtma Sisteminde abone ücret karmaşası uzun bir süre daha çözüleceğe benzemiyor. MHP İlçe Başkanı 1.800 TL diye açıklama yaparken Manisa Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ali Sezer önceki gün yapılan toplantıda 3.600 TL’de uzlaşalım denildiğini belirtti.
MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem eski ücret sabit diye belirtse de Manisa Büyükşehir Belediyesinden hala resmi bir açıklama yapılmadı. MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem’in fiyat eski ücret ile aynı açıklamasının ardından Belediye Başkanı Hasan Ergene ve Plan ve Bütçe Komisyonunda bulunan Meclis Üyesi Ali Sezer ile birlikte açıklamalarda bulundu. Belediye Başkanı Hasan Ergene ‘Birbirlerinden kopuk bir açıklama yapılıyor. Büyükşehir Belediyesinden resmi bir açıklama yok. Bu karar Büyükşehir Belediyesinden geçtiği zaman kesinlik kazanır. Meclisten geçmedi. Bir ay sonraya ertelendi. Dün MHP Manisa Milletvekili ve İlçe Başkanı burada açıklama yaparken bizim arkadaşlarımıza 3.600 TL’de uzlaşalım diye teklifte bulunuyorlar. Aynı gün iki ayrı yerden iki farklı fiyat açıklaması geliyor. Kim doğru söylüyor. Bunu merak ediyoruz. Ak Parti grubuna gelen teklif 3.600 iken İlçe Başkanı Somalılara kıyak yaptık 1.800 TL diyor. Hangisi doğru söylüyor. İsteseler dün akşamki Beleidye Meclis Toplantısında bunu dile getirirlerdi. Bizde gönül rahatlığı ile el kardırır onaylardık. Simav gibi küçük bir belediye şuan 1.900 TL gibi bir ücretle abone yapabiliyor’ dedi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Ali Sezer ‘Dün saat 16.00’da komisyon toplantısı yapıldı. Komisyon başkanına gelen öneri 3.600 TL’dir. Böyle bir rakamda uzlaşalım dedi. Bölgesel Isıtma Sistemi ile ilgili 10 toplantı yapıldı. Her toplantıda fiyat konusunda uzlaşamadığımız için sürekli öteledik. En son toplantıda fiyat konusunda tekrar araştırma yapılması konusunda ve diğer bağlantı ücretleri konusu da masaya yatırılacak. Okullar ve Camilere ne yapılacağını sordum. Bununla ilgili çalışma yapalım denildi. Bu nedenle ertelendi. Tarifeler komisyon Başkanı 3.600 TL’de uzlaşalım denildi. Bizim fiyat konuşmamız anlamsız. Diğer birimler gibi bu da aynı şekilde devredildi. Zaten fiyat vardı. Israrla fiyat üzerinde duruyorlar. Aynı fiyat geçerli olmasına rağmen abone yapmıyorlar. Vedat Başkanın bu konuda bilgi sahibi olmadığını düşünüyorum. Bölge Isıtma Sistemi ile ilgili 10 toplantı yapıldı. Vedat bey bir kez bile arayıp ne oldu diye sormadı. Muhtemelen kendi arkadaşlarından da bilgi almadı diye düşünüyorum’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

AyakkabıBot ve çizmeGünlük ayakkabıBot ayakkabı modelleriÇizme ayakkabıTerlik ayakkabıSandaletBabetSpor ayakkabıTopuklu ayakkabı

error: Content is protected !!