Soma Karaelmas Gazetesi

46 Yıllık Okul Taşınacak mı?

46 Yıllık Okul Taşınacak mı?
2.599 views
30 Ocak 2014 - 8:01

Linyit Anadolu Lisesi’nin G noktasına taşınacağı söylentileri gündeme bomba gibi düştü.
G Noktasında yapımına başlanan 24 derslikli okulun yapımı tamamlandığında buraya Linyit Anadolu Lisesi’nin taşınacağı söylentileri Soma’da kulaktan kulağa geziyor.
Söylentileri duyan Linyit Anadolu Lisesi mezunları ve öğrenci velileri ayağa kalktı. Böyle bir söylentinin doğru olmayacağı  belirtilirken diğer taraftan ise eğer böyle bir durum var ise karşı çıkacakları belirtiliyor. Konu ile ilgili olarak net bir açıklama henüz yapılmamasına rağmen velilerin endişeli beklentisi devam ediyor. 1968 yılından beri 85 evlerin altındaki yerinde öğrencilere eğitim vermeye devam eden Soma Linyit Lisesi’nin yerinin değişmemesi isteniyor. Veliler ve eski mezunlar ‘ Okulumuz yıllardır Soma’da özel bir yere sahip. 68 yılından beri Soma’da bir çok önemli şahsı yetiştirmiş okulumuzun yerinin değişmesini istemiyoruz. Merkezde olan okulumuzun Soma’nın çıkışı gibi bir noktaya taşınması Soma’ya yakışmayacak bir durumdur. Eğer böyle bir durum var ise bundan vazgeçilsin. Biz kesinlikle yerinin değiştirilmesine izin vermeyeceğiz. Ulaşım ve her alanda sorun yaşanacak olan bu bölgeye okulumuzun taşınmasını istemiyoruz. Önceden okulumuza ait olan bir bina zaten Yunus Emre İmamhatip Ortaokuluna verildi. Eğer böyle bir değişim olacak ve yer değişimi düşünülüyorsa bu okulun yeri değiştirilsin. Biz Eğitimin aynı yerinde ve daha güzel şartlarda verilmesini istiyoruz. ‘dediler.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cemil Meriç’ten 2 ayrı gezi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Fatma Aliye İstanbul’da
GÜNLÜK HABER AKIŞI
CHP’den Tes-İş ziyareti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!