https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

40 Yıllık Eskimeyen Başkan

40 Yıllık Eskimeyen Başkan
1.303 views
10 Şubat 2015 - 8:49

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Ayan 40 yılını devirerek 41 kere maşallah dedirtti.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine bağlı 301 ortağın oyunu alan Ali Ayan 40 yılını devirdi. 40 yıldır eskitilemeyen Başkan Ayan açık yapılan oylamada herkesin oyunu aldı. Soma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2014 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Belediye Düğün Salonunda yapılan Genel Kurula MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hakan Işık, Ak Parti ve MHP İlçe Başkanları, Ak Parti Manisa Milletvekili Aday Adayı Mehmet Ali özkan’ın yanı sıra ortaklar katıldı. Katılanlar kısa birer konuşma yaptılar. 40 yıldır Soma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığını yapan Ali Ayan yaptığı konuşmasında ‘1951 yılında kurulmaya başlanan ve devamlı gelişen EKK’lar bugün Esnaf ve Sanatkara sağladıkları ekonomik destek nedeniyle önemli bir konumda bulunmaktadır. Bunda son yıllarda devletimizin sağladığı hazine desteğinin önemi büyüktür.

Yıl içinde kooperatif ortaklarının talepleri süratle yerine getirilmiş, kredi dosyaları hazırlanırken hızlı hareket edilmiştir. Giderilebilecek sorunlar görüşmeler yoluyla çözülmüştür. Çalışmalarımızdan ortaklarımızın memnun olduğunun görülmesi sevindiricidir.

Yönetim Kurulu yıl içinde 80 yönetim kurulu toplantısı yapmış ve bu toplantılarda 351 esnaf ve sanatkara kredi kefalet sağlamıştır. Bu toplantılar sonucunda 13,305,000 TL kredi dağıtılmıştır.

Eski yıllarda dağıtılan kredilerle beraber kredilerimizin toplamı 32,313,000 TL’ye ulaşmış bulunmaktadır. 2014 yılında kooperatifimizde kredi için para sıkıntısı yaşanmamıştır.

2014 yılı bütçesinin giderleri azalmış, gelirleri tahminleri aşmış ve yılı 409,288 TL kar ile kapatmıştır.

Yıl içinde ana sözleşmenin gerektirdiği görevler yerine getirilmiştir.

Değerli ortaklarımız, değişen telefon numaralarınızı ve adreslerinizi kooperatifimize zamanında bildirmeniz size kolay ulaşmamız için önemlidir.

Maden kazası sonrası takipte bekleyen borçlar nedeniyle yapılan 09/09/2014 tarihinde Olağanüstü Genel Kurul çok yerinde bir karar olmuştur. Bu genel kurulda kabul edilen yapılandırma nedeniyle borçlar yeniden yapılandırılarak uygun şartlarda taksitlendirilmiştir.

Faiz desteğinin %50 olarak devam edeceği Başbakanımız tarafından TESKOM toplantısında açıklanmıştır. Hazine desteğinin 50 puan olarak devam etmesini, Yeni iş sahaları açılmasını, madenlerin çalışmaya devam etmesini, perakende sektöründe Esnaf Pazar payının artmasını Bağ-Kur emekli maaşlarının iyileştirilmesini, Organize Sanayi Bölgesi için herkesin gayret göstermesini, ortak iş atölyeleri konusunda Meslek odalarının projeler üretmesini diliyor ve arzu ediyoruz. Gelecek çalışma yılının başarılı geçmesini diliyoruz’dedi. Daha sonra yapılan açık usulde yapılan oylamada ortakların tamamının el kaldırması ile Ali Ayan tekrar başkan seçildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!