Soma Karaelmas Gazetesi

40 Gün Boyunca 5 Vakit Namaz Kılan Çocuklar Ödüllendirildi

40 Gün Boyunca 5 Vakit Namaz Kılan Çocuklar Ödüllendirildi
2.647 views
18 Ağustos 2014 - 8:36

Soma Garaj Camii ve Soma İlçe Müftülüğü tarafından, çocuklara camileri sevdirme ve namaz alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Haydi Çocuklar Namaza” adlı kampanya düzenlendi. Kampanya kapsamında 40 gün boyunca 5 vakit namaz kılan çocuklar ödüllendirildi
Düzenlenen kampanya çerçevesinde Soma Garaj Camiinde eksiksiz bir şekilde 40 gün boyunca 5 vakit namazlarını camide ve evlerinde kılma devamlılığı gösteren 17 çocuk çeşitli hediyeler ile ödüllendirildi.
Garaj Camii içerisinde düzenlenen törene Soma Belediye Başkan Yardımcısı Ali Tulup, Belediye Meclis Üyesi Abdullah Ekşi, Soma Seyahat Kooperatifi Başkanı Osman Gündoğan, Garaj Cami İmamı Selahattin Erim ve cami cemaati katıldı.
Tören öncesi 17 çocuk Kuran-ı Kerim’den surelerin yanı sıra Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in hadislerini okudu.
‘Haydi Çocuklar Namaza’ kampanyası çerçevesinde dereceye giren çocuklardan ilk üçüne akıllı telefon diğerlerine ise kol saati hediye edildi.
Kampanya süresince çocuklarımıza 40 günü içeren bir çizelge hazırlandıklarını belirten Cami İmamı Erim, “40 gün boyunca çocuklarımızı camiye alıştırabilmek için böyle bir uygulama yaptık. Kampanyamıza desteklerini esirgemeyen Soma Seyahat Kooperatifi Başkanı Osman Gündoğan’a ve Soma İlçe Müftülüğümüze teşekkür ederiz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!