Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

4 Milyon Dolarlık Otel’in Temeli Atıldı

4 Milyon Dolarlık Otel’in Temeli Atıldı
2.477 views
08 Ekim 2013 - 8:16

Soma’da maden, lojistik, inşaat ve araç kiralama hizmetleri konusunda uzmanlaşan Güral Grup tarafından Soma’ya yapılacak olan 4 Milyon Dolarlık Otel’in temeli atıldı.
Turgutalp Zafer Mahallesi Bergama Caddesi üzerinde Egerens Petrol arkasında 850 m2 alan üzerine yapılacak olan 4 yıldızlı otelin Temel Atma törenine Ak Parti Manisa Milletvekilleri Hüseyin Tanrıverdi ve Muzaffer Yurttaş, Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, belde belediye başkanları, siyasi parti başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılışın ev sahipliğini yapan Güral Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Güral katılanlara teşekkür ederek, “Otelimiz inşaatına başladık. Biz Soma’da büyüdük ve Soma’da bu seviyeye geldik. Rabbim bunu yapmayı ve yapabilmeyi İnşallah nasip eder” dedi.
Söz alan Ak Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, “Bugün Soma’da önemli bir müessesenin temel atma törenini yapıyoruz. Güral Otel adında Ramazan kardeşimizin burada yapacağı bu otel elbette Soma’mızın önemli bir ihtiyacını karşılıyor, açığını kapatıyor.Bu otel Soma’nın vizyonunu değiştirecek.Ve inşallah misyonuna uygun bir hizmet verecektir. Tabi ki Ramazan kardeşimin de ifadesiyle burada kazandıklarını, buraya yatırıyorlar. Ve Soma’nın misafirlerini ağırlayacaklar. Kültürümüzü onlara tanıtmış olacaklar.Ben bu otelin hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum” dedi.
Tanrıverdi, “Artık görülüyor ki, Soma o kara tarihini, ihmal edilmişliğini ve unutulmuşluğunu bir tarafa bırakmaktadır. Kamunun önemli hizmetleri buraya gelmektedir. Bunun yanı sıra özel sektörümüzde Soma’mıza yatırımlarını yapmaktadır. Bu anlamda doğrusu karşımızda yükselen binayı görüyoruz. Bu devlet hastanesi 200 yataklı. Ve en son teknolojinin içinde olacağı araç ve gereçlerin kullanılacağı önemli bir hastane olacak.Yıllardır konuşulmuştur. Merkezdeki hastane ihtiyacı cevap veremiyordu.Mekan olarak, fiziksel mekan olarak, ulaşım olarak veremiyordu.Çok şükür bugün bu hastanenin yükseldiğini görüyoruz. Ve inşallah kısa zamanda tamamlanacak. Soma’mız, Soma’lı hemşerilerimiz daha sağlıklı bir sağlık hizmetini alacaklar. Soma’ya ne kadar hizmet versek azdır. Ne kadar çok çalışsak bu eski, unutuldu, ihmal edildiği dönemdeki açıkları kapatmamız kolay olmamaktadır.10 yıldır Soma’ya Ak Parti iktidarıyla yapılan hizmetleri ve eserleri gördüğümüz zaman ne kadar fazla ihmal edildiğimizi çok iyi anlıyoruz. O açıdan Somalılar olarak, Soma’da yaşayanlar olarak kamu özel ortaklığı teşebbüsleriyle hayırseverlerimizle inşallah Soma’mızın bu eksiklerini gidermiş olacağız. Soma bir emek cennetidir. Soma’da alın teriyle, emeğiyle ekmeğini taştan çıkaran kardeşlerimiz var. Şuan yerüstündeki işçi kardeşlerimiz kadar yer altında bizim ısınmamızı sağlayan fakir fukaranın ısınmasını sağlayan çıkardığı kömürle bu imkanı gerçekleştiren değerli işçi kardeşlerimiz var. Allah onların yardımcıları olsun” dedi.
Tanrıverdi, “Ak parti iktidarları elbette hizmet odaklı, insan merkezli çalışan politikalar üreten bir iktidardır.Sayın Başbakanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan bu ilkeleriyle, “insanı yaşat ki, devlet yaşasın” anlayışıyla hükümetimizde politikalar üretmekte, partimizde ilkeleri ortaya koymakta ve bu çalışmalar sonrası ürünlerimiz ortaya çıkmaktadır. İçeride sağlanan istikrar ve güven ortamı dışarıda gerçekleştirilen itibar ortamı ülkemizi ileriye götürmüş, ülkemizi geliştirmiş, 10 yıl öncesi Türkiye ile 10 yıl sonrası bu gün kü Türkiye kıyas edilemeyecek kadar bir farklılık içerisine girmiştir. Elbette daha da büyüyecek, daha da gelişecektir. Özelikle geçtiğimiz hafta sayın Başbakanımızın bir basın toplantısıyla açıkladığı demokratikleşme paketi Türkiye’nin ekonomik ve sosyal yönden daha da gelişeceğini insanımızın daha da refah düzeyinin artırılmasını sağlayacağını biliyoruz.Türkiye’yi hak ettiği yere de taşıyacağını biliyoruz. Artık 10 yıl öncesi Türkiye olmadığına göre 10 yıl sonrası için koyduğumuz 2023 hedefine koşuyoruz. 2023 hedefine ulaştığımızda artık ileri demokrasiyle, ekonomik büyümemizle ve lider ülkeler arasına girmemizle övüneceğiz. Bizde onurlu birer vatandaşı olmanın haklı gururunu yaşayacağız. 2071 hedefimiz gelecek nesiller için koyduğumuz önemli bir hedefimizdir. Biz gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışıyoruz.Ecdadımız bu toprakları bize miras olarak bıraktı.Miras yedi olmamalıyız, ihanet etmemeliyiz.Ecdadımızın kemiklerini sızlatmamalıyız.Onların bize emanet ettiği bu toprakları bu güzel vatanı daha da güzelleştirerek, gelecek nesillerimize emanet olarak tebliğ etmeliyiz” dedi.
Manisa’nın Büyükşehir olması elbette Soma’lıların işine gelmektedir. Soma daha büyük, daha kaliteli, daha çeşit hizmetler alabilecektir. Somalı hemşerilerimiz hizmetlerini sadece Soma Belediyesinden değil, 30 Mart sonrası Büyükşehir Belediyesinden büyük hizmetler alacak, büyük projelere imza atacaktır” dedi.
Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, “Bu tesisimiz hem Manisa merkezimize hem büyük ilçe ve kentlerimizde eksiği duyulan bir açık idi. Buna yönelik önemli bir katkı, büyük yatırım. İnşallah en kısa zamanda tamamlanır. Artık iftihar mı ederiz, yoksa bayramımı kutlarız. Onu bilemiyorum ama mutlaka tüm yatırımlarımız gibi buda kısa zamanda tamamlanacaktır. Ramazan Bey’e ve Soma’mıza bu tesisin hayırlı olmasını diliyorum.İnşallah yürüttüğü hizmet ve sağladığı karlılık ile diğer yatırımcılarında cesareti arttırır, önünü açar ve en kısa zamanda açılışını yaparız” dedi.

DSC_5180.jpg

DSC_5202.jpg

Tanrıverdi.jpg

4.jpg

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!