Soma Karaelmas Gazetesi

396 MİLYAR BAĞIŞ ERGENE’NİN BECERİSİDİR

396 MİLYAR BAĞIŞ ERGENE’NİN BECERİSİDİR
1.297 views
17 Temmuz 2013 - 1:58

Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayınlanan belediyeye kiralanan araç ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ergene, “Soma Belediye Başkanı olduğum andan itibaren Soma Belediyesine şartsız 396 milyar bağış belediye kasasına girerken 5 aracı da bağış karşılığı ücretsiz aldım” dedi.

Makam aracı olarak değil hizmet aracı olarak kiraladığını belirterek 150- 200 milyon değil 33 TL günlük kiralama bedelidir diyerek açıklamalarda bulundu. Ergene ‘Bu araç kiralama şirketinin Soma Belediyesine sunduğu bir imkandır. Günlük 33 TL kira ücreti alacaklar, lastik masrafı, kasko, periyodik bakımlar, rutin bakımlar, motorlu taşıtlar vergisi, trafik sigortası bunların hepsi şirkete ait. Bu belediyeye sunulan bir imkandır. Soma Belediyesine sunulan imkan Soma halkına sunulan bir imkandır. Camına yazdık Türkiye Cumhuriyeti Soma Belediyesi Hizmet aracıdır dedik. Son derece ekonomik bir araç. Bazıları Belediye başkanı saat 12.00’de işe geliyor diyorlar. Gece saat kaçta eve gittiğini biliyorlar mı? Ben 9 senedir senelik izin kullanmıyorum. Bundan haberleri var mı? Bu arabayı aldım da ailemle gezip tozmaya mı gidiyorum. Hizmet aracı olarak kullanılacak. Hasan Ergene’nin bu belediyeye zerre kadar zararı yoktur. Belediyeden aldığım maaşın 10 veya 20 katını bağış olarak Soma Belediyesinin kasasına koydum. Bundan emin ve rahat olsunlar. Biz başkaları gibi milletten aldığımızla zevkü sefa süren bir kişi değiliz. Bizim gizli bir şeyimiz yok. Belediye başkanının makam aracı yok. Hepsi hizmet aracıdır. Belediyeyi veya şehri temsilen bir yere davet edilirsek eşimde davetli ise o zaman gelir. Biz her yere bu hizmet araçlarını gönderiyoruz.  Aracın günlük kirası bahsedildiği gibi 150-200 TL değil sadece 33 TL.dir.  2012 model bir araç. 1 Yıllık 1000 TL’ye mal oldu. Önümüzdeki dönemde araçların hepsini kiralama yapabiliriz. Çünkü Belediye olarak kasko yetkimiz yok. Her hangi bir kaza anında bütün sorumluluk kullanıcı tarafından ödeniyor. 9 yıldan beri Transporter, ford ragner, fiorino, mondeo, traktör bunları ücretsiz bağış karşılığı aldık. Belediye Meclisinin imzası ve benim imzam ile bu araçlar alındı. Bağışlar ise benim imzam ile alınıyor. Toplam 396 milyar lira şartsız bağış almışız. Bu belediye bütçesine ilave kaynaktır. Bu da Hasan Ergene’nin becerisidir.’dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 

   “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!