Soma Karaelmas Gazetesi

3,5 Trilyonluk Yatırımın Temeli Atıldı

3,5 Trilyonluk Yatırımın Temeli Atıldı
1.684 views
07 Şubat 2014 - 8:08

Soma Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Soma Şehirlerarası Otobüs terminalinin temeli düzenlenen tören ile atıldı. 8 ayda bitmesi planlanan Terminalin zamanından önce bitmesi hedefleniyor.
Yeni Otogar’ın temeli düzenlenen tören ile atıldı. Otogar temel atma törenine Ak Parti Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi, İller Bankası İzmir Bölge Müdürü Muhittin Menekşe, Kırkağaç Kaymakamı Soma Kaymakam Vekili Ali Sırmalı’nın yanı sıra Soma Protokolü, Somalı vatandaşlar katıldı. Soma Belediyesi Halk Oyunları gösterisi ile başlayan temel atma töreninde Belediye Başkanı Hasan Ergene Soma’ya yapılan çalışmaları anlattı. İller Bankası İzmir Bölge Müdürü Muhittin Menekşe ve Kırkağaç Kaymakamı Soma Kaymakam Vekili Ali Sırmalı kısa birer konuşma yaptı. Ak Parti Manisa Milletvekili Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi ise Soma’nın kendisi için ayrı bir yere sahip olduğunun altını çizdi. Yaklaşık 3,5 trilyona mal olması beklenen ve 240 günde bitmesi hedeflenen Soma Şehirlerarası Otobüs Terminalinin zamanında önce bitmesini isteyen Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi Firmanın müteahhidi Yasa Demirdağ’dan Haziran ayında biteceği sözünü aldı. ELİ’ye ait olan 200 dönümlük araziyi Soma halkına hediye etmesi ile birlikte başlayan çalışmalar sonrasında yapımına başlanan  Soma Otobüs Terminali temeli atıldı. Kurban kesimi ile birlikte düğmeye basan Ak Parti Manisa Milletvekili Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Tanrıverdi hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Temel atma törenine katılanlara pilav ayran ikramı yapıldı.

DSC4970.jpg

DSC5071.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!