https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

301 Madencimiz için adalet

301 Madencimiz için adalet
886 views
22 Ocak 2018 - 8:22

Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenci için yürütülen davaya ilişkin “Dileğimiz Akhisar’daki mahkemede 301 madencimiz için adalete ulaşmamızdır. Akhisar’da ulaşmak için sonuna kadar takip ediyoruz. Olmadı İstinaf mahkemesi ve olmadı temyiz mahkemesi bu işin en sonuna kadar takip edeceğimize size söz veriyorum.” dedi.

Feyzioğlu, La Bella Otel’de düzenlediği basın toplantısında, 301 madenci ailesi tarafından yazılan mektuplarla hazırlanan “Yeryüzünden mektuplar” isimli kitabın tanıtımını yaptı.

Bugün kendileri için anlamlı bir gün olduğunu belirten Feyzioğlu, avukatlık meslek itibarının yükselmesi için baroların halkın içinde olması gerektiğini söyledi.

Avukatların daima sosyal sorunlarla iç içe olması gerektiğine ve avukatlık meslek itibarı kafeteryalarda “ne olacak bu mesleğin hali” diye söylenmemesi gerektiğine dikkat çeken Feyzioğlu şöyle konuştu: “Nerede acı varsa ve o acının merhemi olmaya çalışırsak meslek itibarımızı yükseltebiliriz. Bugün Türkiye Barolar birliği ve barolar halkın gönlünde taht kurmuştur. Çünkü nerede bir acı ve toplumsal sorun varsa biz oradayız. Somada çok büyük acılar yaşandı buna iş kazası demek iş kazası tanımına ayıptır. Soma’da bir cinayet ve bir katliam yaşandı. Bizde bunun peşindeyiz ve sonuna kadar bırakmamaya kararlıyız. Daha önce madenci aileleri için toplanan ve o dönemde 33 anasınıfı öğrencisi olan madencinin çocuklarının üniversite çağına kadarki olan masraflarını karşılayacak şekilde planlanmış ve o fonu destekleyecek yeni bir projemiz var. Yeryüzünden mektuplar, bunun ön müjdesini veriyorum. Her biri kaybettikleri canlarına hislerini yazdılar. Amacımız o kaybettiğimiz canlar kağıt üzerindeki isimler değil. Onların birer anası, babası, evlatları var. Hiçbir hakim, savcı ve vatandaşımız orda kaybettiğimiz canlara kağıt üzerindeki bir isim ve TC kimlik numarası muamelesi yapmasın diye ne his ettiklerini yazmalarını istemiştik. O etkili fotoğraflarla ve mektuplar tıpkısı el yazması ile basıldı. Çok yakında bu kitabın tanıtımını da yapacağız. 2 bin adet basıldı ve 2 bin birinci olmayacak koleksiyon kitabıdır bu ve bu tüm gelirleri madenci şehitlerin evlatlarına harcanarak daha da güzel okuyacaklar.”

Ailelerin adli sürecinden umutsuz olduğuna vurgu yapan Feyzioğlu, “Aileler umutsuz olabilir ama biz kazanacağız. Gülsüm ablama ve tüm mağdurlara söyleyeceğim umutsuzluğa yer yok. Adalet ağırdır bir miktar aksaktır ama sonunda biz bunu kazanacağız. Ben buna güveniyorum. Havzaları bölüp pıtık pırtık maden sahalarını merdiven altı şirketlere ihalelerle vermek belki kısa vadede devlete para kazandırır ama emin olunuz canlara mal oluyor. İnsanların canı üzerinden tasarruf yapıp o canların pahasına para kazanmak hırsı vahşetine hayır demek için biz buradayız. O yüzden biz 301 derneğini kurduk. Manisa Barosu ve Türkiye Barolar Birliği bu işin içinde bu adalete elbete er ya da geç ulaşacağız. Dileğimiz Akhisar’daki mahkemede 301 madencimiz için adalete ulaşmamızdır. Akhisar’da ulaşmak için sonuna kadar takip ediyoruz. Olmadı İstinaf mahkemesi ve olmadı temyiz mahkemesi bu işin en sonuna kadar takip edeceğimize size söz veriyorum.” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!