Soma Karaelmas Gazetesi

301 Konut İçin Çalışmalar Başladı

301 Konut İçin Çalışmalar Başladı
1.291 views
20 Haziran 2014 - 7:23

Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, maden faciasında hayatını kaybeden işçilerinin ailelerine yaptırılacak konutlar için arsa sorununun olmadığını belirterek, ”İnşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde yer konusunda karara varılarak projeye başlanmış olacak” dedi.
Kaymakam Atçı, yaptığı açıklamada, facianın ardından ailelere destek olmak amacıyla yapılan maddi yardımların işçi ailelerine yönelik projeleri yürüten AFAD Başkanlığı’nda toplandığını hatırlattı.
AFAD’ın projeleri arasında işçi ailelerine konut yapımının da yer aldığını kaydeden Atçı, bu amaçla yürütülen çalışmalarda uygun koşullara sahip arsaların belirlendiğini ve AFAD’a bildirildiğini ifade ederek şunları söyledi:
“Yer belirlenmesi için AFAD’dan heyetimiz ilçemize gelerek incelemelerde bulundu ve arsa seçeneğini 2’ye düşürdü. Hazineye ait bu arsalardan biri 40, diğeri 50 dönüm. Bu iki arsa arasında karar kılınmasını bekliyoruz. İnşallah önümüzdeki birkaç gün içerisinde yer konusu netleştirilerek projeye başlanacak. Hayatını kaybeden madenci aileleri için 301 konutun yapımını bir firma üstlenmek istiyormuş. Konut yapımını bu firma üstlenirse, toplanan yardımlar maden işçilerinin ailelerine yönelik başka projelerde kullanılabilir.”
Atçı, arsalardan birinin mevcut TOKİ konutlarının yanında, diğerinin ise Ege Linyit İşletmeleri’nin (ELİ) yanındaki okulun yanında olduğunu bilgisini paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!