Soma Karaelmas Gazetesi

301 Konut, hak sahiplerine teslim edildi

301 Konut, hak sahiplerine teslim edildi
834 views
06 Kasım 2017 - 7:58

Soma konutlarını Başbakan Yardımcısı Akdağ teslim etti

301 konutun teslim törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da bağlandı

Soma’da, 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciası sonrasında şehit madencilerin yakınları için 1,5 yılda yapımı tamamlanan 301 konut, Soma’da düzenlenen törenle Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın katılımıyla hak sahiplerine teslim edildi.

Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da telekonferans yöntemiyle bağlandı. Soma’da 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen ve 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının ardından, Doğuş Holding madenci yakınları için 301 konut projesini hayata geçirmişti. Proje 1.5 yılda tamamlanırken, teslim içinde bir tören düzenlendi.

Törene, Manisa’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da telekonferans yöntemiyle katıldı. Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ” Doğuş Holding’in Soma şehitlerinin yakınları için yaptırdığı konutların yanındayız. 301+5 konut bulunuyor. 301’i aileler için diğer 5’i burada çalışanlar için. Okulu, camisi, parkları ve bütün sosyal donatı alanlarıyla burada mükemmel bir yerleşim alanı oluşturulmuş durumda. Bütün aileler adına hem Cumhurbaşkanımıza hem de Doğuş Holding’e teşekkür ediyorum” dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, maden şehidi yakınları ile yakından ilgilenirken, aileler de Akdağ’a ilgilerinden ötürü teşekkür etti. Ardından açılışı yapılan konutların anahtarları Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ve protokol tarafından tek tek ailelere teslim edildi. Düzenlenen programa, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber’in yanı sıra Doğuş Holding CEO’su Hüsnü Akhan, Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Garnizon Komutanı Ütğm. İlker Yağdıran, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ak Parti Kadın Kolları, meclis üyeleri ile maden şehidi yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!