Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

‘301 İşçiye Çok Şey Borçluyuz’

‘301 İşçiye Çok Şey Borçluyuz’
1.116 views
31 Temmuz 2014 - 7:13

Soma’da 13 Mayıs günü meydana gelen ve 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciası sonrasında, Ramazan Bayramının arifesinde Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay Soma’yı ziyaret etti.
Soma’da ilk olarak Türkiye Maden-İş Sendikasını ziyaret eden Atalay, “Soma’da yaşanan maden faciasının iş kazası değil, iş cinayeti” olduğunu söyledi.
Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay burada yaptığı konuşmasında, “ Bu iş cinayeti son olur. Burada patronun durumu ne? Burada Soma madenciliğini, İmbat madenciliği, devletin ocağını, orada çalışma şartlarını ve ücretleri bildim. Bura da çıkar, sat, al parayı oluyor. Bunun adı üretim zorlaması.böyle bir sistem olmaz” dedi.
 “Olan 301 Madenciye Oldu”
    Atalay, “13 Mayıstan sonra ders çıkarmalıyız. 301 madenci kardeşimiz şehit olmasaydı ve iş cinayetlerine kurban gitmeseydi sendikalar bu yasaları çıkaramazdı. Olan maden faciasında hayatını kaybeden 301 işçiye oldu”
 “İnşallah Bir Daha Bu Olaylar, Kazalar Son Olur”
    Sendika ziyareti sonrası maden şehitliğini ziyaret eden Atalay, maden şehitlerinin mezarları üzerine karanfil bıraktı, dua etti. Burada yaptığı açıklamasında şunları söyledi, “bundan sonra Allah madencilerine ailelerine ve çocuklarına kolaylık versin, yardım eylesin. İnşallah bir daha bu olaylar, kazalar son olur. Biz özellikle sendika ve sendikacılar noksansız işimizi yapmak mecburiyetindeyiz. Siyasiler ne yapar o sonraki işimiz. Ama önce kendi işimiz ücretten önce işçi sağlığı iş güvenliği konusunda öyle hassas olacağız ki sanki işçinin can damarı gibi nefes gibi herkes hareket etmek mecburiyetinde. Bütün iş cinayetlerine kurban gidenlerin Allah mekanlarını cennet eylesin ”
Atalay, Maden Şehitlerinin Ailelerini Ve Kaymakam Atçı’yı Ziyaret Etti
    Türk-İş Genel Başkanı Atalay ve beraberindekiler maden faciasında yaşamını yitiren madenci ailesini bayram ziyaretinde bulundu daha sonra Soma Kaymakamı Bahattin Atçı’yı ziyaret etti.
Atalay, Kaymakam Atçı’ya ziyareti sırasında, “bizim görevimiz bir daha bu olayların olmaması için bununla ilgili üzerimize ne düşüyorsa onu yapmak, onu yaptırmak, yapmayanları takip etmektir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!