https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

300 uçurtma gökyüzünde dalgalandı

300 uçurtma gökyüzünde dalgalandı
971 views
31 Mayıs 2016 - 8:58

Anadolu Denizcilik Yat ve Yelken Kulübü Derneği tarafından uçurtma şenliği düzenlendi. Şenliğe katılanlar 300 uçurtmayı gökyüzüne havalandırdı.

 

Uçurtma şenliğine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Koç, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Demiraslan, Anadolu Denizcilik Yat ve Yelken Kulübü Dernek Başkanı Bahri Olgun,Yönetim Kurulu, bazı vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Uçurtma şenliğinde çocuklara uçurtma dağıtıldı ve Soma Belediyesi Müzik Gönüllüleri Eğitim ve Araştırma Derneği tarafından mini konser verildi. 300 uçurtma dağıtıldıktan sonra öğrenciler ve aileleri tarafından doyasıya uçuruldu. Programda Soma Mekansızlar Tiyatro ekibi öğrencilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Anadolu Denizcilik Yat ve Yelken Kulübü Dernek Başkanı Bahri Olgun ve Yönetim Kurulu tarafından dile getirilen “Yarış Teknesi” projesininin protokolü imzalandı. Anadolu Denizcilik Yat ve Yelken Kulübü Dernek Başkanı Bahri Olgun Belediye Başkanı Hasan Ergene’ye teşekkürlerini iletti.

Belediye Başkanı Hasan Ergene “Bugün bu güzel bahar gününde Anadolu Denizcilik Yat Yelken Kulübü Sayın Genel Başkanımız ve ekibi Soma da bir uçurtma şenliğinde buluşturdu. O kötü günümüzde 301 Şehidimizi kaybettiğimiz büyük maden faciasından sonra Soma’ya doğru yoğun bir ilgi oluştu. Bu ilgiye Sayın Genel Başkan ve ekibide duyarsız kalmadı. O günlerde de ziyaretimize geldiler. Soma’da Maden Faciasının unutulmaması için Maden Şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması için çok güzel bir projeyi hayata geçirmek istediklerini bize ifade ettiler. Soma’da bu talep hemen karşılık buldu. Somamızın tanınmış iş adamlarında değerli abimiz Ahmet Aşıcı bu kulübün Soma şubesini kurmak suretiyle harekete geçti. Somamızın tanınmış Mimarlarından Sibel Berber ve beraberindeki ekipleriyle birlikte kolları sıvadılar ve bu işe koyuldular. Bizde Soma Belediyesi olarak az önce ifade edilen o “yarış teknesinin” yapımı için uygun şartları ve uygun yeri temin ettik. Biraz sonra hepinizin huzurunda bir protokol imzalayacağız ve bismillah deyip bu işe başlayacağız inşallah. Tahmin ediyorum Soma’nın önüne yeni bir ufuk açılıyor, açılacak. Bu teknenin inşaasında Sayın Genel Başkan özellikle Soma’dan yetenekli gençlerin çalışmasını bu işi öğrenmesini arzu ediyor. Mesleki Eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımızda ne tesadüf ki şuan burada ve bu konu ile ilgili çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdiler. Soma’da ki Teknik Liselerimiz, Meslek Liselerimizinde inşallah bu işe katılımıyla bir başlangıç yapmış olacağız. Soma’da imal edilen Soma 301 Teknesi Dünya Çapında yarışlara katılacak. Burada Soma Maden Şehitlerinin hatırasını yaşatacak. Soma Maden faciasının unutulmaması için bir daha başka yerde yaşanmaması için hatırlanmasını sağlayacak. İnşallah güzel işler olacağına inanıyoruz. Teşekkür ediyorum emeği geçen herkese. İstanbuldan kalkıp defalarca Soma’ya gelen Sayın Genel Başkanıma ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Onları burda görmekten son derece mutluyuz. Bugünde çocuklarımızı sevindirdiler. Bugün burada bizimle beraber olduğunuz için bu güzel günü bize yaşattığınız için sizlere de çok teşekkür ediyorum. Hepinize mutlu günler diliyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!