Soma Karaelmas Gazetesi

300 öğrenci spor için buluştu

300 öğrenci spor için buluştu
148 views
08 Ekim 2021 - 6:24

Amatör Spor Haftası kapsamında Soma Gençlik ve Spor Merkezi’nde yaklaşık 300 öğrencinin katılımı ile etkinlikler yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından her yaştan insanın spor yapması ve farkındalık oluşturulması için her yıl ortaklaşa düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri başladı.
300 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen organizasyona Soma Gençlik Merkezi ev sahipliği yaptı.
Soma Belediyesi ise Kırsal ve Merkez mahallelerde bulunan okullardaki öğrencileri Soma Gençlik Merkezi’ndeki etkinliğe ulaştırma görevini üstlendi.

Soma Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Dilek Mert konuya ilişkin açıklamasında “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından amatör sporlara ilgiyi artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla organize edilen Amatör Spor Haftası, 04-10 Ekim tarihleri arasında Soma’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce düzenlenen Amatör Spor Haftası süresince ilçedeki tüm ortaokul ve liselerin katılımıyla Çocuk ve Gençler Gençlik Merkezinde sporla buluştu.

Ayak tenisi, basketbol , halat çekme, yakan top, badminton, masa tenisi, mendil kapmaca, penaltı atışına yönelik oyun alanlarında gönüllerince eğlenen çocuk ve gençlere Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ve Belediye Başkanı Ali Tulup’ da eşlik etti. Kaybedenin olmadığı herkesin kazandığı etkinliklerde Gençlik Merkezini dolduran çocuk ve gençler, uzman eğitmenler eşliğinde sporun keyfini doyasıya yaşayarak gönüllerince eğlendiler.” sözlerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!