Soma Karaelmas Gazetesi

‘30 Mart’ta Yüzler Gülecek’

‘30 Mart’ta Yüzler Gülecek’
1.705 views
10 Mart 2014 - 8:11

MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, Soma Belediye Başkan Adayı S. Oğuz Belgül ile birlikte basına kahvaltı düzenledi. İlçe Başkanı Erdem ve Başkan Adayı Belgül, Soma Öğretmenevi restoran’ta gerçekleşen kahvaltı programında basın mensuplarına seçim çalışmalarını ve yapacakları projeleri anlattılar.
MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, Manisa ve Soma’da yapılan anket sonuçlarına değindi.  Erdem, “Genel Başkanımızın Soma’ya gelmeden önce 731 seçmen üzerinde yapılan anket çalışmaları sonucuna göre, MHP Manisa’da %33 (243 oy) AKP %24 (174 oy) CHP %16 (115 oy), 164 oy  kararsız. Soma’da ise %24 (177 oy), MHP %24 (172 oy), CHP %20 (148 oy), SP %10 (72 oy)  alırken, 162 kararsız oy çıktı. Bu da demektir ki, ilerleyen günlerde bu kararsızların oylarının da bizlere geleceğini, seçim sonunda da Oğuz Belgül’ü belediye başkanı yaptığımızda göreceksiniz” dedi.
MHP Soma İlçe Başkanı Vedat Erdem, geçmişte diğer partiler nasıl geldilerse, öyle gittiler. Bunlarda genel başkanımızın dediği gibi  %50 ile geldiler, %51 ile gidecekler. Çünkü artık halk gördü. Alnı secdeye gittiğine inandığı, oy verdiği insanların ne kadar bariz yolsuzluğa, rüşvete, talana, para ayıklamaya, ticaret yaptıklarına 17 Aralık’tan sonra bütün Türkiye gördü. Miting alanlarındaki açılan pankartlar ülkemiz için, inananlar için büyük bir yara bana göre. Dünyanın gözlemlediği bir ülke farklı bir bakış açısı. Almanya bile bugün Deniz Feneri’nin araştırması için harekete geçti. Herkes geçmişte yapılan bir şey var mı diye geçmişimizi araştırmaya başladı. 30 Mart’ta Soma’da ve Manisa’da Milliyetçi Hareket Partisi belediye başkanlığını alacak. Allah nasip ederse 2015 seçimlerinde de tek başımıza  iktidara geleceğiz. Ve bugüne kadar talana, yolsuzluğa, isim karışanlara, yetimin hakkını yiyenlere bunların hesabını da MHP soracaktır” dedi.
İlçe Başkanı Erdem, “T.C.’yi kaldırıyorsun, çoğu yerde bayrağa saygı gösterilmiyor. İstiklal Marşı okunuyor, ayağa kalkmayan bir zihniyet. Bakıyorsun “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” neredeyse yasaklanmak üzere. Andımız kaldırılmış. Bu ülkede bu zihniyetin bana göre Türk kimliğine ve Türk’ün milli değerleri ile sorunu vardır.  Bu ülkede kürt sorunu da yoktur. Laz sorunu da yoktur. Bu ülkede bin yıllık kardeşliğimiz hiçbir zaman bozulmamıştır. Tek bayrak, tek devlet, tek millet dilerken, ama bu zihniyet gelmiştir, bunları asimle etmek için bütün mücadelesini vermiştir. Hala da bunun mücadelesi verilmektedir.
Soma’nın girişinde bir Türk Bayrağının dalgalanması şarttır. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletinde yaşıyoruz. Biz Türk Milletiyiz. Bizim değerlerimize dokunulmayacak. Bu milletin uyuduğu gibi gözüktüğüne bakmayın, bu değerler asimla edilmeye başladığı bir gün ayağa kalktığı zaman bu değerleri kazanmak için gerekirse Türk Bayrağını Çin’e de diker, Amerika’ya da diker, etraf hiç önemli değil. Bu millet bunu yapar. Tarihte bunu yapmıştır, örnekleri de çoktur.2015’te Allah nasip ederse, önce 30 Mart’ta ondan sonra ülkemiz eski haline yavaş yavaş dönecektir. Genel Başkanımızın dediği gibi; “Andımızdan nefret edenlerin, evlerine 30 metre kala bu andımız okunacaktır” genel Başkanımız ne diyorsa, bu camiada bunu yapacaktır.
Biz iktidara gelirsek, Soma Belediyesini de alırsak, hiçbir personele dokunmayacağımızı, Allah katında söz veriyoruz.Hiç bir personeli işinden etmeyeceğiz, özlük haklarını kimlerin neyse vereceğiz.İnsanlara “gelin ilçe teşkilatına üye olun, sizi işe sokalım” gibi herhangi bir yönlendirme de yapmayacağız. 30 Mart’ta yüzler gülecek, Üç hilal belediyenin üzerine dikilecek. Soma Oğuz Belgül ile yepyeni bir Soma inşa edilmiş hale gelecek. Soma’ya ilk dönemimizde 30 kadar projelerimiz gerçekleşecek. Bu projelerimiz sözlü olmayacak veya şimdi ki gibi maketle de olmayacak.Bu sözlerimiz mevzuat uygun olduğu takdirde hepsi yerine getirilecek. Su paraları konusunda çok duyarlıyız. Su paralarını çekebildiğimiz kadar düşük seviyelere çekeceğiz.Özellikle bu sıcak su ile ilgili çok firmanın teklif verdiğini bu tekliflere göre %50 oranında daha ucuz insanların evine sıcak su ulaşması gerektiğini gördük. Sıcak suda da %50 oranında abonelik ücretinin düşürüleceğine inanıyoruz. Çalışmalarımız bu konuda da devam ediyor. Soma madem vergi rekortmeni, bu kadar geliri olan bir yerde Soma’da işsiz kalınmaması için birinci derece de yapacağımız çalışmalar bunlar olacak. Yerli ve yabancı yatırımcıların önünü açmak için Soma Belediyesi olarak Manisa’nın desteğiyle gereken her şeyi yapacağız” dedi.
MHP Soma Belediye Başkan Adayı S. Oğuz Belgül, “Yeni dönemde Soma belediyesine talip olmak için yola çıktık. Soma’da kimsenin iş endişesi olmaması lazım. Soma’nın bir çok ihtiyacı var. Çözülemeyen bir çok kanayan yarası var. Soma’nın bir kısmı köy havasında bir kısamı belde ve bir kısmı şehir havasında.Bütün güzelliğiyle Soma’yı ortaya çıkarmamız gerekiyor.  Bir çok konuda sportif konularda olsun, güzel sanatlar konusunda olsun, müzik olsun bunların hepsi Soma’mızda daha ciddi alınacak. Soma’nın çok şeye ihtiyacı var. Daha iyi spor tesislerine ihtiyacı var. Sevişler spor tesisi, Su sporları tesisleri düşünüyoruz. Bunlar olmayacak şeyler değil.  Bir çok yerde yaşlılarımız ve engellilerimiz için yürüyen bant projelerimiz var. Soma’nın tabiri caizse köy konumuna gelmiş yerleri var. Buralarda çok sıkıntı çeken öğrenciler tespit ettik. Ulaşımda büyük sıkıntılar var. İnsanların Pazar alışverişinden sonra dönmelerinde büyük sıkıntılar var. Biz bu sıkıntıları çözmek istiyoruz. Okullarımızda da büyük sıkıntılar var. Elimizden geldiğince okullarımıza da yardımcı olmaya çalışcağız. Kamyon garajı çok sağlıklı değil, havyan barınakları çok sağlıklı değil, açık hayvan pazarımız Allah’a emanet. Bunların hep bir arada olması gerekiyor. Soma’da hep beraber yaşıyoruz ve sıkıntıları hep beraber yaşıyoruz. Organize sanayinin devam etmesi gerekiyor. Küçük sanayinin de tabi devam etmesi gerekiyor. Soma’yı güzel ve yaşanabilir bir hale getireceğiz” dedi.

DSC0349.jpg

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!