Soma Karaelmas Gazetesi

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
896 views
30 Ağustos 2014 - 6:40

Aziz milletimizin Ordusu ile birlikte Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde gerçekleştirdiği, milli mücadelenin en büyük adımı olan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunu müjdeleyen “30 Ağustos Zaferi’nin” 92. yıldönümünü büyük bir coşku içinde ve gururla kutluyoruz.
Milletimizin, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı, milli birlik ve beraberlik anlayışı içinde bağımsız yaşama uğruna her türlü özveriye katlanarak yürüttüğü haklı istiklal mücadelesi, 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırılarak tüm mazlum halklara da örnek olacak şekilde başarıya ulaşmış ve milletimiz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, tüm dünyaya kabul ettirmiştir.
Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Gazi Mustafa Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Askeri zaferler iktisadi zaferlerle taçlandırılmadıkça kalıcı olamazlar” sözünden hareketle, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bugün bölgesinin ve dünyanın sayılı ülkelerinden biri haline gelmiştir.
Bugün, bizlere düşen görev, türlü zorlukların üstesinden gelinerek Kurtuluş Savaşı sonrasında kurulan Cumhuriyetimizi, bu toprakları kanlarıyla sulayan vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti ile, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde çok çalışarak daha da yüceltmek ve güçlendirmek olmalıdır.
Bu vesileyle, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, şanlı ordumuzun tüm mensuplarının ve saygıdeğer Manisalıların Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyorum.

Erdoğan BEKTAŞ
Manisa Valisi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!