Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı
1.315 views
01 Eylül 2014 - 7:04

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Soma’da da kutlandı.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 92. yıl kutlamaları Cengiz Topel Meydanı Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti. Törene Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma İlçe Garnizon Komutan Vekili Kıd. Bçvş. Ferhat Boz, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma İlçe Emniyet Müdürü Nebi Özerdem, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, şehit yakınları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaş katıldı.
Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Jandarma Kıd. Bçvş. Çetin Ulusoy günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında; “Mustafa Kemal Atatürk’ün “Anadolu Zaferi, Bir Millet tarafından beslenen bir idealin ne kadar güçlü olduğunun bir ifadesidir.” Sözüyle tanımladığı Türk İstiklal Savaşı’nın egemenliği, bağımsızlığı ve yurt bütünlüğünü korumak üzere girişilmiş bir mücadele olduğunu ve tam anlamıyla haklı bir karakter taşıdığını vurgulamak gerekir. Bu savaş kesin sonuçlu bir Türk Zaferidir ve kritik bir bölgeye makul bir istikrar ve güven sağlamış, özgürlükleri için çalışan milletlere de cesaret ve umut kaynağı olmuştur.
Biz her zaman Atatürk’ün ve Türk Milletinin ordusuyuz. 30 Ağustos Zaferi’nin 92. yıl dönümünde Atamızın ve şehitlerimizin aziz hatırasını saygıyla anıyoruz” dedi.
Törene katılanlar daha sonra Kaymakamlık Makamına geçerek, Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma İlçe Garnizon Komutan Vekili Kıd. Bçvş. Ferhat Boz, ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene tebrikleri kabul etti.
Tören geçişini gerçekleştirecek tören birliğinin Soma’da bulunmaması nedeniyle tören geçişi düzenlenmedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!