Soma Karaelmas Gazetesi

3 Okul Ve 2 Madenci Ailesine 47 Bilgisayar Hediye Edildi

3 Okul Ve 2 Madenci Ailesine 47 Bilgisayar Hediye Edildi
1.350 views
23 Ağustos 2014 - 9:56

Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaç Derneği ve Amadeus Türkiye yetkilileri tarafından Soma’da 3 okula ve 2 maden şehidi ailesine bilgisayar hediye edildi.
Soma’da Seher Ali Ortaokuluna 21, Fikri Akay Ortaokuluna 16, Ayşe Temizel Ortaokuluna 10 bilgisayar hediye eden Amadeus Türkiye yetkilileri ve Gıda Bankacılığı ve Temel İhtiyaç Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Kaymakam Bahattin Atçı’yı ziyaret ettiler. Dernek Başkanı H. Serhan Süzer yaptığı açıklamasında ‘ Dernek olarak Ayni, Meslek Edindirme konusunda yardımda bulunuyoruz. Soma Faciasının yaşanmasının ardından Soma’ya gelerek ihtiyaç tesbiti yapıldı. Şehit olan madenci ailelerinin evlerini dolaşarak ihtiyaçlarını tesbit ettik. Bizlere gıda yardımı değil çocuk bezine ihtiyaç olduğu belirtildi. Bayramdan sonra yüklü yardımlar yapıldı. Bir çok firma bizlere yardımda bulundu.  Meslek edindirme konusunda ise iş arayan ailelerimize, madenci yakınlarımıza, endüstriyel şirketlere yönlendirme yapıyoruz. Soma’da ofis açarak ilk önce birebir görüşerek çalışmalar yapıyoruz. Kadınlarımza yönelik istihdam amacı ile çalışma başlattık. 5 Eylül’de 10’un üzerinde derneğin katılımı ile büyük bir çalıştay düzenlenecek. Burs ile ilgili ise bize başvuranları yönlendirme yapıyoruz.’dedi. Kaymakam Bahattin Atçı katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Soma’da kenevir yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eğitimler yapıldı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Gençlik, Kampta buluştu
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Canlar’da Bayrak töreni
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BİR DAKİKA
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Yusuf’un mutlu günü

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!