Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

2700 Öğrenci İçin Eğitim Başladı

2700 Öğrenci İçin Eğitim Başladı
1.794 views
09 Eylül 2014 - 7:15

Okula yeni başlayacak öğrenciler için uyum eğitimi başladı. Soma’da 735 anasınıfı, 587 1. sınıf, 1374 5. sınıf öğrencisi uyum eğitimine katıldı.
Bu yıl Okul öncesi, ilkokul, ortaokullara başlayacak öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılının başlama tarihi olan 15 Eylül’den bir hafta önce okula başladı. Bu kapsamda, dün başlayan uyum eğitimi 12 Eylül Cuma sona erecek.
Soma’da 735 Anasınıfı öğrencisi 27 derslik ve 45 şubede eğitime başladı. 292 erkek, 295 kız toplam 587 öğrenci 21 okulda 1. sınıfa başlarken, 705 erkek, 669 kız toplam 1374 öğrenci 14 okulda 5. sınıfta uyum eğitimine başladı. Okul öncesi ve ilk okul 1. sınıf öğrencilerinin, alışkın olduğu ev ortamından ayrılarak değişik özellikler taşıyan okul ortamına geçişlerinde okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, oyun, drama ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, öğretmenlerini ve arkadaşlarını tanımalarını sağlamak amacıyla 2006-2007 eğitim ve öğretim yılından itibaren okullar açılmadan bir hafta önce uyum programı uygulaması yapılıyor. Bu yıl ilk kez 5. sınıf öğrencileri de uyum eğitimine dahil edildi. Okul bahçesinde sabah saatlerinde bir araya gelen öğrenciler ve velileri heyecanlı bekleyişi isimlerinin okunmasının ardından sevince dönüştü. Öğrenciler öğretmenleri eşliğinde sınıflarına girerek uyum eğitimine başladılar. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl okul önlerinde ağlamalara rastlanmadı. Anneler dışarıda öğrenciler öğretmenleri ile uyum sürecine adapte oldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!