Soma Karaelmas Gazetesi

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
19 views
24 Kasım 2021 - 6:06

Öğretmenlik sevgi, şefkat ve fedakârlık isteyen kutsal bir meslektir. Ülkemizin dört bir yanında büyük özveri ve fedakârlıkla çalışan öğretmenlerimiz her türlü takdir ve övgüyü fazlasıyla hak etmektedirler. Bu açıdan öğretmenlerimize ne kadar önemli ve ulvi bir görev düştüğünü daha iyi anlıyoruz. Bizler de bu bilinçle hareket ederek değerli öğretmenlerimizin kutsal görevlerini daha rahat yerine getirmelerini sağlamak, sorunsuz ve güzel bir eğitim öğretim ortamı hazırlamak için çalışıyoruz.
Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir” sözünde belirttiği gibi öğretmenler, toplumumuzun en fedakâr insanlarındandır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek amacıyla fedakârca çalışan, bulunduğu yerdeki insanlara yeni ufuklar açmak için çaba harcayan değerli öğretmenlerimize minnettarız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anarken; bu kutsal mesleği seçen öğretmenlerimiz ile emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
Yaşar Karadeniz
Manisa Valisi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!