https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

23 Nisan’ı Kutladık

23 Nisan’ı Kutladık
1.450 views
24 Nisan 2015 - 8:14

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümü Cengiz Topel Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma programı ile başladı.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici tarafından çelenk sunulmasının ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Çelenk Sunma programına Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı ve Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin katılmaması muhalefet partililer tarafından büyük bir tepki ile karşılandı. Cengiz Topel Meydanında Soma halkının katılımı ile başlayan kutlamalar Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kaymakam Mehmet Bahattin Atçı, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Kılınç ve Belediye Başkanı Hasan Ergene kutlamalara katılanların bayramını kutladı. Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici tarafından günün anlamına ilişkin konuşma yapıldı. Dikici ‘Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 95. yıl dönümüne ulaşmanın heyecanı ile kavuşmuş olduğumuz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha sevinçle ve coşku ile kutluyoruz. Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde ve onun ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ sözü ile tutuşturulan bağımsızlık ateşi 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da Anadolunun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Hür iradesi ile zafere ve barışa inanmış bağımsızlık tutkusu ile gönülleri tutuşmuş bu millet birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir. Dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilime, teknolojiye ve aydınlık bir kapıya açılan 23 Nisan sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve cürreti göstermektedir. Gelecek yarının büyükleri olan çocuklarımızın ellerinde şekillenecek. Bizler bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegane çocuk bayramı olarak tarihe geçen millet egemenliğine dayanan demokrasinin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocukları ile Ulusal Egemenliğimizi paylaşıyoruz. Bu güzel bayramı onlarla birlikte kutlamaktan büyük kıvanç duymaktayız. Her şeyin en güzeline layık olan siz çocuklar okuyan, anlayan, araştıran, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu duygularla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun’dedi. Şiirlerin ardından Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğrencileri tarafından Mendil Kapmaca oyunu oynandı. Ilgaz Jimnastik grubu öğrencileri tarafından gösteriler sunuldu. 23 Nisan Ulusal Egmenelik ve Çocuk Bayramı programı çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Halk Oyunları gösterilerinin ardından Solotürk gösterisi ekibinin F16 savaş uçağı ile yaptığı gösteri ike program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!