Soma Karaelmas Gazetesi

200 bin TL Değerinde Kamyon Topbaş’tan Soma’ya Hibe

200 bin TL Değerinde Kamyon Topbaş’tan Soma’ya Hibe
1.188 views
22 Aralık 2014 - 8:50

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş’tan Soma Belediyesine 200 bin TL değerinde kamyon hibe edildi. Kamyon Cengiz Topel Meydanı önünde Soma halkına sergilendi.

Maden Faciasının ardından Soma’ya böyle bir kamyonun hibe edildiğini belirten belediye Soma Başkanı Hasan Ergene Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerin de kullanılacağını belirtti. Ergene ‘Faciada sonra kurtarma çalışmaları sırasında Türkiye Belediyeler Birliği üyesi uzak yakın tüm belediyelerimizin bize çok önemli destekleri oldu. İstanbul, İzmir, Ankara Büyükşehir Belediyelerimiz, Akhisar, Kırkağaç Belediyelerimizin destekleri oldu. Bu katkılarının yanı sıra Türkiye Belediyeler Birliği başkanımız Sayın Doktor Kadir Topbaş’ın talimatı ve TBB encümeninin onayı ile kamyon Soma Belediyesine hibe edildi. Çarşamba günü küçük bir tören ile teslim aldık. Yapılan güzel bir iştir. Büyük bir katkıdır. Katkının değeri 200 Bin TL’in üzerinde, bizim kamyon filomuz var ama eskidiği de açık. Eski iş makinalarını ve kamyonlarımızı tasfiye ediyoruz. Bu da bizim gücümüze güç katan önemli bir bağış oldu. TBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş’ın Somalılara armağanıdır. Encümen üyelerimize ve Başkanımıza teşekkür ediyorum. TBB dara düzen belediyelere böyle katkılar zaman zaman yapıyor. Belediyemizde hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum. Uzun yıllar kazasız belasız hizmet etmesini diliyoruz.’dedi.

‘Halkımız beraber çalışın mesajı verdi’

Ergene Büyükşehir Belediyesi ayrımı yapmadıklarının altını çizerek ‘Seçimden sonra Manisa sınırları içerisinde yaşayan bütün vatandaşlarımız 2 belediyeden hizmet alır hale geldi. Hem bağlı olduğu ilçe belediyesinden hemde Manisa Büyükşehir Belediyesinden hizmet alır duruma geldi. Bu hizmetler birbirini tamamlayan nitelikli hizmetlerdir. Aramızda bir görev dağılımı vardır. Elbetteki imkanlarımızdan onlar bizi biz onları faydalandıracağız. Bugüne kadar bunu yaptık. Birbirimizin eksiğini gediğini neyse tamamlamak için gayret ettik, bu çerçevede bakıyor iki tarafta. Hizmet ortağıyız. Vatandaş böyle takdir etti. Belediye meclisinde Ak Partiye verdi ama hizmet içinde Milliyetçi Hareket Partili Belediye Başkanını ve 6 ilçe belediyesini ortak kıldı. Bu mesajı biz net bir şekilde aldık. Beraber çalışın mesajıdır bu. O doğrultuda da halkımıza en güzel hizmeti vermek için elimizdeki kaynakları maksimum seviyeye kullanmak için gayret ediyoruz.’dedi.

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Hava sıcaklığına dikkat!
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dereceler Soma’nın
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kopya düzeneği ile yakalandı
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Protokolden tam not
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kültür Evi Ödül alacak
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Çocuklar Doğada

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!