Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

20 Bin Zeytin Fidanı Çiftçilere Dağıtılıyor

20 Bin Zeytin Fidanı Çiftçilere Dağıtılıyor
2.422 views
16 Ocak 2015 - 8:06

Soma Ziraat Odası ve Hidro-Gen Enerji İthalat İhracat Dağıtım ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan protokolün ardından zeytin fidanları dağıtımına başlandı. Çiftçilerden gelen istek üzerine 2014 yılı içinde dağıtılacak zeytin fidanı sayısı Firma tarafından 20 bin’e çıkarıldı. 2014 yılı içinde 15 bin, 2015 yılında 10 bin, 2016 yılında 5 bin adet olmak üzere toplamda ise 30 bin zeytin fidanı Soma’daki isteyen çiftçilere  Kolin Firması tarafından dağıtılacak.
Edremit’ten getirilen 20 bin zeytin fidanı Soma Ziraat Odasına kayıtlı çiftçilere dağıtılmaya başlandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Ziraat Odası Başkanı Adil Yörük ‘ Üyelerimize çağrı yaparak vatandaşın tarlasına ait tapu fotokopisini getirmesini istedik. Vatandaşlarda dışarıda beş liraya aldığı zeytin fidanını bedavaya alacağını duyunca çok sayıda vatandaş Ziraat odasına gelerek kaydını yaptırdı.
Firma zeytinin ana vatanı olan Edremit ’ten ilk etapta 20.000 trilya cinsi zeytin fidanı gönderdi. Bizde bize müracaat eden çiftçilerimize fidanları dağıtıyoruz.KOLİN Şirketi tekrar beni aradı. Bu rakamın yetersiz olduğunu görülürse istenildiği kadar daha zeytin fidanı gönderebiliriz”dedi. Zeytin fidanlarını alan çiftçiler ise ” Kolin Firmasına teşekkür ediyoruz.”diyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!