Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

2 Yıldır Beklenen Cihaz Bağış İle Geldi

2 Yıldır Beklenen Cihaz Bağış İle Geldi
1.103 views
24 Aralık 2014 - 8:39

Devlet Hastanesine 2 yıldır beklenen cihaz Maden faciasının ardından bağış ile geldi. Nörolojik tedavilerde büyük önem taşıyan EMG cihazı Devlet Hastanesinde bugünden itibaren kullanılmaya başlandı.

Soma Sanayi Devlet Hastanesinde  EMG (Elektronöromiyografi) cihazı ile hastalara hizmet verilmeye başlandı. Maden Faciasının ardından Soma Devlet Hastanesinde de bir takım yenilikler bağış ile geldi. EMG cihazı da Soma Devlet hastanesi tarafından 2 yıldan beri istenen bir cihazdı. Hürriyet Holding tarafından Devlet hastanesine bağışlandığını belirten Yönetici Başhekim Rüştü Parlakgüneş ‘EMG cihazı Bel ve boyun fıtıkları, kas hastalıkları, motor nöron hastalığı, nöropatiler, sinir hasarı gibi ön tanısı olan hastalara uygulanır. Katkılarından dolayı Hürriyet Holding’e teşekkür ediyorum. 2 yıldan beri beklediğimiz bir cihazdı. Hastalarımızı EMG cihazımız olmadığı için Manisa yada Akhisar’a göndermek zorunda kalıyorduk. Bugünden itibaren hastalarımız artık hastanemizde bakılabilecek. Çok mutluluk verici bir durum’dedi. Nöroloji Uzmanı Esra Keleş ise ‘Diyabet, B12 vitamini, folik asit eksikliği gibi metabolik şikâyetlerde, Organ yetmezlikleri (Böbrek, Karaciğer), Romatizmaya bağlı hastalıklar,

Kanser, Kronik alkol kullanımı, Toksik maddelerle ilgili işlerde çalışılması, Bağışıklık sistemi hastalıkları, Kalıtsal nedenler, Çocuk felci, ALS, Kas hastalıkları, Sinir hastalıklarında kullanılan EMG cihazımız kuruldu. Hastanemiz için büyük bir katkıdır. Uyuşma ve karıncalanmalarda hastalarımızı Manisa Devlet hastanesi yada Akhisar hastanelerine yönlendiriyorduk. Sinir sıkışmasının ameliyat boyutunda mı diye EMG istememiz gerekiyordu. Elimiz ayağımız olan bir cihazdı’dedi.

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!