Soma Karaelmas Gazetesi

2. Soma Faciası Göz Göre Göre Geliyor

2. Soma Faciası Göz Göre Göre Geliyor
3.325 views
12 Eylül 2014 - 7:40

Anadolu İmam Hatip Lisesi için göçme ihtimali olmasına rağmen burada eğitim görmeye hazırlanan 515 öğrenci ve 27 öğretmen göz göre göre ölüme mi gönderilecek?
Turgutalp’te bulunan Anadolu İmam Hatip Lisesinin binalarına ait depremsellik inceleme raporunda Performans analizleri neticesinde yapının A ve B blokları göçme durumu performans seviyesinde bulunduğu ve bu blokların uygun bir şekilde güçlendirilmesi gerektiği Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2 Prof. Dr., 2 Doç.Dr. 2 Yrd. Doç. Dr. oluşan heyet tarafından verildi. 27 öğretmen ve 515 öğrencinin bu yıl Eğitim Öğretime başlayacağı Anadolu İmam Hatip Lisesinde yaşanacak her hangi bir göçme Soma’da 2. Facianıngöz göre geldiğini gösteriyor. Konu ile ilgili bilgi veren Kaymakam Bahattin Atçı ‘ Bu okulumuzda 515 öğrenci eğitime başlayacak. Ben bu rapor olduğu sürece kimseye burada eğitim yapın diyemem bu sorumluluğun altına giremem. İlçemizde eğitim öğretim seviyesinin yükselmesini ve düzelmesini istiyoruz. Ortaokulumuzda çok fazla öğrenci varsa burası ile ilgili çözüm üretmemiz gerekiyor. Yeni yapılan Lise İmam Hatip Lisesi olarak yapıldığı için Turgutalp’teki bina içinde bir rapor olduğu için Allah korusun bir şey olduğu zaman bu sorumluluğun altından kimse kalkamaz. Bu raporu görmezden gelmemiz vicdani, ahlaki değil. Bu raporu dikkate almayacak isek neden hazırlattırıyoruz. Şuan Linyit Lisesinin taşınması yönünde bir karar var. Bu karar henüz iptal edilmiş değil. İmam Hatip Lisesinin yeni yapılan binasına taşınması ile ilgili yazı yazdık. Biz teknik raporlara göre hareket ediyoruz. Bu konuyu çarpıtıp İmam Hatip’e karşıymış gibi algılayanlar var öyle birşey olması mümkün değil. Ortaokulun başarılı bir ortaokul olduğunu ifade ediyorum. Burada yalan ve iftira olmaması gerekiyor. Bu rapor olduğu için biz mevcut İmam Hatip Lisesinin boşaltılması gerektiğini düşünüyoruz. Başka okullar ile ilgili de rapor olduğu söyleniyor. Ancak onların böyle hazırlanmış bir binaları yok. Rapora göre oturulamaz, asla girilemez yazıyor. Deprem olmadan da göçme ihtimali olduğu raporda geçiyor. Bu raporu göre göre biz o binada eğitim yapmasına izin veremeyiz. Binanın derhal boşaltılması ile ilgili yazımı yazdım. Boşaltılmazsa yapılacak birşey yok. Onayım olsa bugün boşaltırım. Vicdani ve hukuki sorumluluğun altına giremem. Bütün okullara eşit mesafedeyiz. Yunus Emre Okulumuzun başarısı ortada olduğu için genişletmek istedik. Ancak bu rapor karşısında sorumluluk gerekir. Rapor varken ve yeni bir binası varken buraya taşımamak yanlıştır’ dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
     “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!