https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

19 Bin Öğrenci Bugün Karne Alacak

19 Bin Öğrenci Bugün Karne Alacak
1.245 views
24 Ocak 2014 - 7:54

19. 340 öğrenci karne heyecanını bugün yaşayacak. Karnenin hiçbir zaman başarısızlığın bir göstergesi olmadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Altunsoy yayınladığı 1. Dönem karne mesajında şunları ifade etti. Altunsoy ‘Değerli Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz, Sayın Velilerimiz; 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı 1.Yarıyıl tatilimizin başlayacağı karne günü; öğrencilerimizin gayretli çalışmalarıyla eriştikleri başarı düzeylerinde öncelikle öğretmenlerimizin ve yöneticilerimizin azimli ve başarılı çalışmalarını kutluyorum. Bu başarıya sayın velilerimizin de katkılarına teşekkür ediyorum.
Sevgili öğrenciler, her şey sizin için.Bütün bu gayretimiz,  çalışmalarımız, hayallerimiz; gündelik telaşlarımız bile sizin adınıza. Çünkü hayıtımızı anlamlı kılan sizlersiniz. Sevincimizde de kederimizde de siz varsınız. Karnelerin asıl amacı da olumsuz kanaatleri olumluya dönüştürmektir. Birkarne hiçbir zaman başarısızlığın göstergesi değildir. Bir alanda başarısız gibi görünen bir öğrenci elbette başka alanda başarılı olabilir.  Hepimiz karneyi eğitim dediğimiz uzun yolculuğun işaret taşları olarak görmeliyiz. Bazı derslerden alacağınız düşük notlar, sadece şu andaki durumunuza işaret eder. Size düşen bu karne notlarından hareketle çalışmalarınıza yön vermenizdir.  Olumsuz bir durumu olumlu hale dönüştürmenin fırsatları her zaman sizin elinizdedir. İkinci dönem sizden beklediğimiz bu azim ve kararlılıkla derslerinizdeki eksiklerinizi gidermenizdir. Yaklaşık dört aylık bir eğitim sürecindeki kazanımlarınız yeterli ise doğru yoldasınız demektir; eğer kazanımlarımız yetersizse size düşen daha fazla çalışmak, daha fazla gayret etmektir.
Sevgili öğrencilerimiz, bu tatili fırsata dönüştürmek elinizde. Elbette tatili hak etiniz.  Gezmek, eğlenmek en önemlisi dinlenmek hakkınız. Bütün bunların yanında sizden okumak ve yazmak gibi iki kutsal faaliyette bulunmanızı istiyorum. Tatilde hepiniz kitap okumalısınız. Fakat sadece okumak yetmez, aynı zamanda yazmalısınız. Duygu ve düşüncelerinizi yazıya dökmedikçe, dilin imkânlarını tam olarak kavrayamazsınız.  Günlük yazabilirsiniz, hikâye yazabilirsiniz, şiir yazabilirsiniz, deneme yazabilirsiniz, yeter ki duygu ve düşünceleriniz yazıya dönüşsün.
Değerli Anne-babalar,
  Karne gününde de takdir ve teşekkürlerle dolu karne getiren çocuklarımız olacağı gibi, düşük notlu karneleri olan çocuklarımız da olacak. Karneleri iyi olan çocuklarımız hediye ve ödüllerle karşılanırken, iyi olmayanlar da ceza ile karşı karşıya kalmamalıdır. Yargılama, cezalandırma, eleştirme ve başkaları ile  karşılaştırma ailelerimizin yaptığı eğitim yanlışlarındandır. Hâlbuki her koşulda, anne-babalar çocuklarına karşı anlayışlı bir tutum içine girmelidirler. Unutmamalıyız ki zayıf bir karne, ebeveynlerden çok, çocuğun duygu durumunda farklılıklara yol açacaktır. Kendini yetersiz hissetme, mutsuzluk, umutsuzluk, derslerden uzaklaşma dışında bir de çevreden aldığı veya alabileceği olumsuz tepkilere karşı kendini koruma çabasına girecektir. Bu nedenle çabalaması için onu teşvik edin.
Çocuğunuzla yeteneklerine uygun hedefler belirleyin.  Çocuğunuzun duygu ve düşüncelerini ifade etmesine izin verin.
Kıymetli Meslektaşlarım,
   Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, ders ve ödev etkinliklerinin dışında okuma, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin. Öğretmenler olarak yaptıklarımızı, yapmak isteyip de yapamadıklarımızı, varsa hatalarımızı, bunların ışığında gelecek öğretim döneminde nasıl daha faydalı olabileceğimizi bir kez daha gözden geçirin.
Bu kısa tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp; kendi payına düşen önlemleri alarak, daha dinamik ve daha yenilenmiş bir şekilde II.Yarıyıl dönemini karşılaması temennisi ile tüm öğretmen ve öğrencilerimize  iyi tatiller diliyor, sevgi ve saygılarımı  sunuyorum.’dedi.

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!