Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

17-25 Aralık Haftası

17-25 Aralık Haftası
1.079 views
18 Aralık 2014 - 8:58

CHP Soma İlçe Başkanı Murat Bayramoğlu basın açıklaması yaparak, “Tam bir yıl önce aralarında bakan çocuklarının da olduğu siyasetin içindeki ya da siyasetle çok yakın ilişkilerde bulunan bir takım kişilerin yolsuzlukla ilgili tutuklandıklarına tanık olmuştuk. Ayakkabı kutularındaki paraların, bakan çocuklarının yatak odalarındaki para kasalarının ortaya çıktığı bir süreçti bu süreç.

Devlet bankalarının genel müdürlerinin ve devlet bankalarının İran üzerinden gelen altın kaçakçılığına aracılık ettiği iddiaları uzun süre meşgul etti kamuoyunu.  Telefon görüşmelerinde devletin tepesindeki insanların aile fertleriyle yaptıkları telefon görüşmelerinde, evlerindeki paraları SIFIRLAMA çabalarını dinledi tüm Türkiye.

Kendilerini dini bütün diye tanıtan bakanların, kutsal kitabımızın sureleriyle MAKARA yaptıklarını duyduk. Tüm bunların montaj olduğu iddiaları ise bu görüşmedeki gazetecinin halktan özür dilemesiyle çürütülmüş oluyordu. İnsan yapmadığı bir şey için özür diler mi?

Bu yaşananlar ne kadar şaşırtıcı ve vahim ise bundan sonrasına ilişkin yaşananlar da ilginçti. Yargı sürecini kesintiye uğratmak için hükümetin müdahaleleri , ne yazık ki kuvvetler ayrılığının ülkemizde olmadığına bir delil teşkil etti. Ergenekon, balyoz, oda tv gibi davalarda davaların savcısı olarak yargı sürecine destek verenler, konu kendileri olduğunda ters bir tavır sergilediler. Ve soruşturmayı yürüten savcıların görevden alınmasını sağlayarak adil yargılamayı engellediler. Bunların yerlerine gelen ve soruşturmayı devralan yeni yargı mensupları ise sanıkların hızla önce serbest kalmalarına ardından da aklanmaları sürecini gayet iyi yönettiler.

Söylenecek kuşkusuz çok şey var. Pek çok da ayrıntı var. Ülkeyi yönetenlerin, ailelerinin, akrabalarının ve üst düzey bürokratların içinde yer aldığı böylesine büyük bir yolsuzluk, rüşvet, hırsızlık iddialarının gerçekten soruşturulmadan üzerinin örtülmüş olması bugün, birinci yıldönümünde tüm Türk halkının vicdanlarını yeniden kanatmaktadır. Umuyoruz bir gün bu yaşananlarla ilgili gerçek bir yargılama yapılacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!