Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Sağlık Problemleri Masaya Yatırıldı

Sağlık Problemleri Masaya Yatırıldı
1.722 views
01 Ekim 2013 - 7:43

Soma’da Sağlık konusundaki problemler ve yapılan çalışmalar İlçe Sağlık Müdürlüğünde yapılan toplantı ile masaya yatırıldı.
Sağlık Bakanlığının 663 sayılı kanun hükmünde kararname’den sonra illerde;  İl sağlık müdürlüğü, halk sağlığı müdürlüğü ve kamu hastaneler birliği genel sekreterliği olarak üçlü yapı oluşturulmuştu. Oluşturulan bu üçlü yapı aralarında koordinasyon ve strateji geliştirmek ve problemleri karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak çözmek adına il merkezinde il sağlık müdürlüğü önderliğinde toplantılar düzenlemekteydi. Bu kurumların ilçemizdeki temsilcileri de artık ilçemizde ilçe sağlık müdürlüğü önderliğinde her ay toplantılar düzenlemeye başladılar.  İlk toplantı geçtiğimiz günlerde ilçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Babacan’ın Makamında gerçekleşti. Toplantıya ilçemizin Kurum Başkanları İlçe Devlet Hastanesi Yönetici Başhekimi Opr. Dr. Rüştü Parlakgüneş, Toplum Sağlığı Sorumlu Hekimi Dr. Rukiye Atak, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Babacan ve diğer kurum yetkilileri iştirak etti.  Toplantıda sağlık kurumlarındaki gelişmeler masaya yatırıldı. Karşılıklı fikirler alındı. Toplantıların önümüzdeki aylarda da devam edeceği belirtiliyor.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!