Soma Karaelmas Gazetesi

15 günde 150 bisiklet

15 günde 150 bisiklet
229 views
19 Nisan 2021 - 16:27

Soma Doğa Sporları Kulübü tarafından başlatılan ‘Bisikletsiz Çocuk Kalmasın’ projesinde 15 günde 150 bisiklet toplandı.

Soma Doğa Sporları Kulübü tarafından hayata geçirilen ‘Bisikletsiz Çocuk kalmasın’ projesi damlaya damlaya göl oldu. 15 günde toplanan 150 bisikletin bakımları Soma Endüstri Meslek Lisesi deposunda gönüllüler tarafından yapılıyor. Gönüllü gençler 150 bisikleti 23 Nisan’a yetiştirmek için emek ve çaba harcıyor.
Kaymakam Fatih Akkaya ve Belediye Başkanı Ali Tulup, bisikletlerin tamir ve bakımının yapan gençleri ziyaret ederek kolaylıklar diledi.
Projenin hayata geçmesi ve gelinen nokta ile ilgili gazetemize bilgi veren
Soma Kent Konseyi Başkanı ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Alioğlu; ‘Daha önce hayalini kurduğumuz bir projemiz vardı. İhtiyacı olan çocuklarımız için ‘Bisikletsiz çocuk kalmasın’ projesi, Bu sene bu hayalimizi gerçekleştirmek istedik. Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteği ile, onlarda projemize destek oldular. Yaklaşık 15 gün gibi bir süre içinde 150’ye yakın bisiklet toplandı.
Projemizin başlama amacı ise, Herkesin evinde merdiven altında, çocukları büyüdüğü için kullanmadığı, çöpe attığı veya hurdacıya verdiği bisikletler oluyor. Biz bunları geri dönüşüm ile değerlendirmek istedik. Topladığımız bisikletlerin tamirlerini gönüllü arkadaşlarımız tarafından yapılıyor. Tamir ve bakımları yapılan bisikletleri, ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek Milli Eğitim aracılığı ile veya bize ulaşanlara bisiklet sahibi yapacağız. ‘Bisikletsiz Çocuk Kalmasın’ projemizin adı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında topladığımız bisikletleri ihtiyaç sahibi çocuklarımıza ulaştırarak çocuklarımızın gülümsemesine vesile olacağız’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!