Soma Karaelmas Gazetesi

140 damızlıktan Soma’ya 7 koç verildi

140 damızlıktan Soma’ya 7 koç verildi
3 views
17 Haziran 2021 - 5:53

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak proje ile 140 adet damızlık koç 17 ilçede bulunan üreticilere teslim edildi. Soma’ya ise 7 adet damızlık koç’un teslimi gerçekleştirildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile ortak bir projeye daha imza attı. ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi’ kapsamında 17 ilçede 40-120 baş anaç koyunu olan ve Tarım Bakanlığı kayıt sistemlerine kayıtlı olan işletmelere, ellerinde bulunan koyun sürülerine yüksek vasıflı erkek damızlıkların katılımıyla kan değişiminin sağlanması amacıyla 140 adet damızlık koç dağıtımı gerçekleştirildi.
Mevcut verimliliğin artırılması amacıyla yürütülen proje kapsamında toklu/çebiç, merinos, kıvırcık ve tahirova cinsi koçlar Bursa Karacabey Tarım İşletmeleri Müdürlüğü’nden alınarak 17 ilçede üreticilere teslim edildi.
‘Soma’ya 7 adet damızlık koç’
‘Üreticilerin elinde bulunan koyun ve keçi sürülerine yüksek vasıflı erkek damızlıkların katılımıyla kan değişimi sağlanarak işletmelerin mevcut verimliliğinin arttırılması ve sürü ıslahının sağlanması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle ilimiz genelinde %75 hibeli ‘Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliğinde Sürü İyileştirme Projesi kapsamında talepte bulunan Somalı küçükbaş üreticilerine 7 adet damızlık koç dağıtımı Akhisar hayvan pazarında gerçekleştirildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!