Soma Karaelmas Gazetesi

13 Eylül, Yıkılıyor
1.240 views
04 Ağustos 2020 - 11:06

13 Eylül Gama Ortaokulu A ve B Blokları depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılıyor.

Milli Eğitim’de görev değişikliği
Soma Milli Eğitim Müdürlüğünde Rotasyonla Şube Müdürleri değişti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Can’ın rotasyon ile Kırkağaç’a atanmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bulunan Şube Müdürleri de değişti. Şube Müdürleri olarak görev yapan Nizamettin Seçkin, Ahmet Açar ve Bülent Eryiğit’in yerine Nurullah Ceylan, Ahmet Çakır ve Adem Dağcı atandı.
’13 Eylül Ortaokulu Yıkılıyor’
Soma Merkez’de yaklaşık 1200 öğrencisi bulunan 13 Eylül Gama Ortaokulunun eski binaları yıkılacak.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Çakmak Soma Merkez’de bulunan 13 Eylül Gama Ortaokulu’nun yıkılacağını belirtti. Çakmak açıklamasında ’13 Eylül Gama Ortaokulu yaklaşık 1200 öğrencimize eğitim veren okullarımızdan. Merkezde bir okulumuz. Ancak A ve B Bloklarımız 1956 yılında yapılmış. Depreme dayanıksız olduğu rapor ile belgelendi. Bu 2 binamız için yıkım kararı alındı. Kısa süre içinde yıkımı Soma Belediyesi ekiplerimiz ile gerçekleştirilecek. Ayrıca Endüstri meslek Lisesi bahçesinde bulunan lojmanımızın yıkımına başlandı. Fay hattı üzerinde bulunan ve öğrenci güvenliği açısından depreme dayanıksız olduğu tespit edilen okul ve lojman için yıkım kararı alındı.
Yıkımına karar verilen binalarda eğitim gören öğrencilerin sağlam olan diğer blokta eğitime devam edecek. 13 Eylül Gama Ortaokulunda eğitim gören öğrencilerimiz için önümüzdeki 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında 2’li eğitime geçmeyi planladık. Görüşmelerimiz devam ediyor. Binanın yıkımının ardından yeni binamız TOKİ tarafından yapılacak’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!