https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

13 Çiftçi Ekipmanlarını Teslim Aldı

13 Çiftçi Ekipmanlarını Teslim Aldı
1.208 views
03 Ekim 2013 - 7:09

13 kişi hibe desteğinden yararlanarak makine ve ekipmanlarını teslim aldı. Yapılan müracaatlarda 16 kişi müracaat ederken 13 kişi hibe desteğinden yararlanmaya hak kazandı.  Cengiz Topel Meydanında düzenlenen program ile çiftçiler makine ve ekipmanlarını teslim aldı.
Yapılan programa Soma Kaymakamı M.Bahattin Atçı ve Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene başta olmak üzere protokol mensupları ve çiftçiler katıldı.
Programda konuşma yapan İlçe Gıda, tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail Kaya ‘Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Makine ve Ekipman alımlarının desteklenmesinden faydalanan Çiftçilerimizin Makine Ekipmanlarının teslim törenindeyiz.
Makine ve Ekipman alımlarının desteklenmesi 5488 sayılı Tarım Kanunu ile 18/01/2011 tarihli ve 2011/1409 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımlar ile Makine Ekipman Alımlarının Desteklenmesine ilişkin Karara dayanılarak yapılmaktadır.  Bu Destekleme ile; Çiftçilerimizin tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin kullanımını yaygınlaştırılarak; Daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve Bedenen çalışan Çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek amaçlanmıştır.  Bu desteklemeye Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan çiftçi kayıt sistemine veya Bakanlık tarafından oluşturulan diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olan çiftçilerimiz, şirketler, Tarımsal amaçlı kooperatifler ve bunların üst birlikleri katılabilmektedir. Bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas mal alım tutarının %50’sine hibe yoluyla destek verilmektedir. Hibeye esas tutar gerçek kişiler için mal başına 50.000 TL ve tüzel kişiler için mal başına 100.000 TL’dir. Başvuru bütçeleri KDV hariç hazırlanmaktadır. 2013 yılında yapılan müracaatlar sonucunda İlçemizden 16 adet müracaat kabul edilmiş olup, biraz sonra Hak sahiplerine Makine Ekipmanlarını teslim etmiş olacağız. Son olarak; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında yapılmakta olan Makine Ekipman Desteğinden, yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir düzeye getirmek amacıyla Çiftçilerimize daha fazla alet ekipman desteğinden faydalandırmak temennisiyle’ dedi. Kaymakam M. Bahattin Atçı ‘ Bugün mutlu bir olaya vesile olmak için hepimiz bir aradayız. Büyük bir ilçeyiz 50’den fazla köyümüz var ama 16 müracaat olmuş. Bizim biraz daha çaba gösterip çiftçilerimize ulaşmamız gerekiyor. Bu sayının artmasını bekliyoruz. Çiftçilerimizin bu makinaları kullanırken diğer çiftçilere de örnek olmasını diliyoruz’ dedi. 13 kişi toplamda 177.613,00 TL olan desteğin yarısı olan 88.806,50 TL si ödeyerek hibe desteğinden faydalanmış oldu.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!