https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

12 Kaynakçı Belgelerini Aldı

12 Kaynakçı Belgelerini Aldı
1.787 views
13 Aralık 2013 - 8:37

Soma Mesleki Eğitim Merkezinde Kaynakçılık Kursunu tamamlayan 12 kursiyer ile farklı alanlarda belge almaya hak kazanan toplam 23 kursiyer başarı belgesini düzenlenen tören ile aldı.
Soma Mesleki Eğitim Merkezi tarafından Soma Belediye Meclis Toplantı Salonunda program düzenlendi. Programa Soma Kaymakamı M. Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Soma Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Öztürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Fazlı Çetinkaya, Kursiyerler, Okul Öğretmenleri ve bazı esnaflar katıldı.
Programda konuşma yapan Okul Müdürü Samih İli yaptığı konuşmasında ‘3 yıl önce bu göreve geldiğimde çalıştığım kurumu tanıtırken Mesleki eğitim merkezi dediğimde pek anlaşılmaz, çoğu zaman ya meslek lisesi yada eğitim uygulama okulu ile karıştırılırdı. Namı diğer Çıraklık eğitim merkezi dediğimde ise ancak anlaşılabiliyordum. Halbuki 29/06/2001 tarihinde 4702 sayılı kanunun 22. Maddesi ile Çıraklık ve Mesleki Eğitim Kanunu; Mesleki eğitim kanununa, Çıraklık Eğitim Merkezleri İse Mesleki Eğitim Merkezlerine dönüşmüştü. Fakat bu merkezler hala çıraklık eğitim merkezi olarak tanınmakta ve bilinmektedir.  Başta biz kurum çalışanları hala çıraklık eğitim mantığı ile çalışmaya devam edersek tabela ne kadar değişirse değişsin vatandaşın konumlandırdığı yer esas olacaktı. Yalnızca sanayide çalışan ilköğretimi bitirmiş çırak ve kalfaların, çalışırken gitmek zorunda olduğu merkezlerin, vatandaşlarımızca yeterince bilinmemesi ve ilgi görmemesi gayet doğal bir durumdur. Mesleki Eğitim tanımlaması bana oldukça iddialı olduğu için, bu tanımın içini doldurmak gerekiyordu. Çalışmalarımız sonucu toplumun geneline hitap eden mesleki proje ve faaliyetlerle ilgilenmemiz Algıların değişmesini sağladı. Bugüne geldiğimizde merkezimiz; değişikliğin tabelayla kalmadığını, hitap ettiği kesimlerle kanıtlamış durumdadır.  Liseyi bitirmiş ancak bir meslek sahibi olamamış, hatta Üniversite eğitimini bitirip piyasada iş bulamamış gençlerimize vatandaşlarımıza dahi çırak statüsünde eğitim vermekteyiz. Açtığımız meslek kurslarında, İlköğretim Mezunundan tutunda Endüstri Meslek, Yüksekokul mezunlarına varana kadar kursiyer profili, her yaş grubundan kursiyer profili, yalnızca iş bulmak için değil çalıştığı işyerinde daha verimli olabilmek ve farklı ünitelerde çalışabilmek için bile eğitimlerimize ilgi duyulmaktadır. Motorlu araçlar teknolojisi alanında şu ana kadar ilçede meslek lisesi programı olmamasının doğurduğu eksikliği doldurmak amacıyla, Ülke içinde yalnızca birkaç mesleki eğitimin uyguladığı ilimiz ve bölgemizde ilk olma gururuyla gerekli onaylar alınarak başlatılan Meslek Lisesi programı kurum tanınırlığı daha da artmıştır.’dedi.
Kaynakçılık kursunu tamamlayanlar adına konuşma Hüseyin Sağlam tarafından yapıldı. Kaynakçılık Kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlere ve çeşitli alanlarda Usta öğretici, Ustalık ve Usta Öğreticilik belgesi almaya hak kazananlara belgeleri törenle verildi. Program sonunda Argon Kaynak kursunun devam ettiği belirtilerek makina ve ekipman desteği sağlayan Kaymakam M. Bahattin Atçı’ya teşekkür edildi.
Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
  “KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!