https://www.somakaraelmas.com/modern-pazaryeri-projesi-hazirlaniyor.html
https://www.somakaraelmas.com/istanbul-sozlesmesi-kirmizi-cizgimizdir.html
https://www.somakaraelmas.com/cinayet-degil-vahsettttttt.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-toplumun-temelidir.html
https://www.somakaraelmas.com/girisimcilikte-kadin-gucu-fuari.html
https://www.somakaraelmas.com/ilk-kadin-muhtara-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/200-kadin-kahvaltida-bulustu.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-kollarinda-emel-ozdemir-donemi.html
https://www.somakaraelmas.com/esnaf-odasindan-kadin-uyelere-ziyaret.html
https://www.somakaraelmas.com/siddetsiz-bir-toplum-adalet-esitlik-ve-baris-icin-diren-kadin.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-dogum-uzmanimiz-gecici-gorevle-geliyor.html
https://www.somakaraelmas.com/kadin-isciler-topraga-verildi.html
https://www.somakaraelmas.com/somali-kadinlar-ciftciler-gununu-kutlandi.html
https://www.somakaraelmas.com/kesk-kadinlar-gununu-kutladi.html
https://www.somakaraelmas.com/kadinlar-sozlesmeye-sahip-cikiyor.html

Soma Karaelmas Gazetesi

’10 Yıldır Yerine Getiremediğin Palavraların Akibetini Açıkla’

’10 Yıldır Yerine Getiremediğin Palavraların Akibetini Açıkla’
1.603 views
28 Eylül 2013 - 7:38

Belediye Başkanı Hasan Ergene’nin Önder Adar’ı muhatap olarak kabul etmiyorum açıklamalarına Eski Belediye Başkanı Önder Adar’dan jet hızında açıklama geldi. Önder Adar ‘ Aday adayını muhatap olarak kabul etmiyorsa bir Somalı vatandaş olarak hesap soruyorum 10 yıldır yerine getirmediğin palavraların vaadlerin akıbetini açıkla o zaman’dedi.
Önder Adar, “Sayın Belediye Başkanımız, benim hakkım da tam da mübarek Cuma gününe denk gelen çok sert bir açıklama yapmış yerel gazetelere. Ama ne korktum ne çekindim artık, sormayın gitsin! 10 yıldır söylemekten bozuk plağa döndüğü şeyleri, temcit pilavı gibi sunmuş gazetecilere. Adar, “Benim için , ” Onun zamanında maaş ödenmiyordu, esnaf para alamıyordu ” gibi klasik sözlerini söylerken çok da sinirlenmiş kendileri. Belli ki rahatsız birşeylerden, bu agresif yani saldırgan tavırlarının Soma’lılara verdiği bir çok sözün yalan olduğunun ortaya çıkmasından ve kendi partisi içindeki itibar kaybından mı acaba diye düşünmüyor değilim! Şimdilik muhatabım değil derken çok açık görülüyor ki Hasan bey, yaklaşan yerel seçimde en çok Önder ADAR’dan çekinmekte yani rakibi olarak şahsımı görmekte, bu çok açık. Sayın başkanın yerel gazetelerde ki sinir ve düşmanlık dolu açıklamaları aslında, Hasan ERGENE’nin halk nazarında çöküşünün ve bitişinin çok net ifadeleridir. Bu tür sinirlenmeler ve kendince küçümseyici açıklamalar ve de kendini kaf dağında gören söylemler bir siyasetçiye hiç yakışmayan tavırlar olup, ayrıca yapmış olduğu hakaretvari açıklamaların mübarek Cuma gününe denk gelmesi, Müslüman bir belediye başkanı içinde çok ama çok ayıptır..!
Sayın ERGENE; Eski bir belediye başkanı, yaklaşan seçimde ise CHP belediye başkan aday adayı olarak muhatap almıyorsan yasalar gereği hesap vermek zorunda olduğun Soma’lı bir vatandaş Önder ADAR olarak buradan bir kez daha soruyorum. Hiç kelime oyunları yapmadan, topu taca atmadan ve sinirlenmeden yanıt vermeni rica ediyorum…!
– Niye sadece Soma Belediyesinin İller bankasına olan 26 Trilyon borcunu söylüyorsun da diğer kamu kurumlarına ve piyasaya olan diğer borçlarını gizliyorsun? Soru çok net; Hasan ERGENE belediye başkanlığı zamanında Soma Belediyesini dolayısı ile Soma halkını, tam 40 Trilyon lira borçlandıracak hangi hizmetleri yapmıştır? Bunu benim kadar, Somalılar da çok merak etmekteler..
Sayın ERGENE bir ay sonra kış başlıyor, Sıcak su ile şehri ısıtacağım dedin ama projede var olan 10 bin aboneden daha bir tanesine bağlantı yapmadın. Soma’da insanlar senin açıklamalarını bekliyorlar, ama sen hala insanlara masal okuyorsun. Bu projenin bugün geldiği noktayı ve geleceğini insanlara doğru dürüst açıkla lütfen. İnsanlar kömürlerini, odunlarını alsınlar mı? İstasyon Mahallesi ve Zafer Mahallesine yani arka mahalleye önce sıcak suyu vereceğim dediğin halde, neden caydığını insanlara izah etmeni bekliyoruz. Ayrıca bu proje ile Soma’nın kirli havasının onda birini bile temizlenmeyeceğini, gerçek kirliliğin santral bacasından olduğunu insanlara açıkla bir zahmet…
– Gelelim pembe yalanlara, sayfamdan hergün yazıyorum ne oldu senin bu seçim vaadlerin? Hani bu seçim broşürlerine bastığın; Kanalizasyon arıtma ünitesi, Katı atık çöp depolama alanı, Dar gelirlileri ev sahibi yapacağın TOKİ konutları, Çok katlı modern pazar yeri  Yeni hal binası, Orta öğretim ve Üniversite öğrencileri için yurt binası, Organize Sanayi Bölgesi, Yeni Adliye sarayı ne oldu Sayın ERGENE? Hani Bakırçay yemyeşil akacaktı ıslah edecektin ve içinde çocuklar yüzecekti çayda, ne oldu sayın başkan? Tam 10 yıldır başkan koltuğunda oturmana rağmen yerine getiremediğin bu palavraların pardon vaadlerin, akibetini açıklarmısın ..?
Dürüst ve şeffaf politika için söz vermiştin insanlara sayın Hasan ERGENE, hani elinde kepçe ile Ramazanda mahalle mahalle iftar yemeklerini gezmiştin hatırlarsın. Allah bütün oruçlarını kabul etsin kardeşim. O zaman dürüst bir müslüman olarak Soma’lı gazetecilere, çok büyük rantlar dönen yeni Belediye binasının ihalesini neden AKP’li İl Genel Meclisi üyesine verdiğini açıkla! İkiz kulelerin olduğu yerde, Soma Belediyesinin yerini kat karşılığı AKP yönetim kurulu üyesine ve AKP Belediye Meclis üyesine çıkar sağlayacaklarını bile bile neden verdiğini açıkla sevgili Soma’lılara. Bülent Ecevit Kültür parkında mevcut halı saha ihalesini, hangi vicdanla AKP’li Belediye Meclis üyesine verdiğini açıkla bir zahmet. Hadi göğsünü gererek; “Hayır ben belediyenin imkanlarını, tüyü bitmemiş yetimin hakkını partililerime ve yandaşlarıma ulufe gibi dağıtmadım” diye açıkla da görelim senin delikanlılığını …!
Bu yazdıklarım sana halk adına soracaklarımın daha yarısı bile değil sevgili Hasan ERGENE! Hiç sinirlenmeden ve sakinliğini bozmadan, Soma’lılara bir açıklama yap lütfen. Unutma icraatın 10 yıldır başında olan sensin, ben değilim. Boşu boşuna geçen 10 yılın hesabını da verecek olan da ben değilim, Önder ADAR soracak sen cevap vereceksin! Hesap günü yaklaştıkça sinirlerinin bozulduğunun farkındayım. Hani demişsin ya; Şu an Önder bey benim muhatabım değil, ” Aday olsun da çıksın karşıma..” diye. Hiç merak etme ben aday olsam da olmasam da, seçim zamanı partime ve Soma’ya hizmet için meydanlarda ve de senin karşında olacağım. Ve o zaman Soma kamuoyuna öyle dosyalar sunacağım ki, seninle o zaman görüşeceğiz el mi yaman bey mi yaman ! Doğduğum büyüdüğüm ekmeğini yediğim suyunu içtiğim Soma ilçem de kimler tüyü bitmemiş yetimin ve Soma’lı kardeşimin hakkını çalıp çırptı ise, Soma’nın çocuklarını mağdur ederken kimler keselerini doldurma yoluna gittiler ise; Hesabını sormazsam namerdim ..!’dedi.

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    error: Content is protected !!