Soma Karaelmas Gazetesi

10 Öğrenci Hafız Oldu

10 Öğrenci Hafız Oldu
3.386 views
13 Ekim 2014 - 6:18

Asude Kız Kur’an Kursu ilk hafızlarını verdi.  Asude Kız Kur’an Kursunda eğitim gören 10 genç kız için Hafızlık merasimi yapıldı.

Geçtiğimiz yıl 13 Eylül’de açılışı yapılan Asude Kız Kur’an Kursu’nda eğitim gören 10 kız öğrenci hafızlığını tamamladı. Mehmet Kadıoğlu’nun bağışladığı arsaya inşa edilen Müftülük, Diyanet Vakfı, hayırsever kurum, kuruluş ve vatandaşların katkılarıyla tamamlanan 150 yatak kapasiteli Soma Asude Yatılı Kız Kur’ân Kursu, 18 ayda tamamlandı ve ilk mezunlarını verdi. Hafızlık eğitimini tamamlayarak sınavı kazanan 10 öğrenci için Gündüz Beder Kültür Merkezinde Hafızlık merasimi düzenlendi. Bayanların büyük ilgi gösterdiği merasimde Soma Müftüsü Mehmet Karatuğ kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında ‘Hafızlık olmazsa olmaz bir müessese. Farzı kifaye dediğimiz bir çalışma. Bir beldede bütün insanlar Kuran’ı ezberlemese hafızlık yapmasalar hepsi günahkar olurlar. Ama o insanlardan bir kısmı Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim’i ezberlerse kifayet etmiş olurlar, diğerlerinin üzerinden vebal gitmiş olur. 3 yıldır buradayım. Bunlar benim kızlarım, her fırsatta kurslarına giderek dinlediğim, tenkit ettiğim, okuyuşlarını düzeltmeye çalıştığım kızlar. Bizlere emanet edilen kızlarımın her birinin ayrı bir hikayesi var. Ben bu işi yapamam bırakacağım dediklerini hatırlıyorum. Sabır ile mezun oldular belgelerini almaya hak kazandılar. Üzerlerinde emeği olan hoca hanımlarımıza teşekkür ediyorum çünkü hafız hocalığı diğer gündüzlü Kuran öğreticiliğine benzemez. Gecesi gündüzü belli değildir, onların herşeyidirler sabır ister. Annelerin çekemediği nazı hoca hanımlar çekiyor. Ailelerine teşekkür ediyorum. Kendileri bundan sonraki geleceğin birer kurs öğreticisi, birer eğitmen, meslek dersi öğretmeni, müftü yardımcıları olacaklar. Öğrencilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum’dedi.

Hafız olan öğrenciler Kur’an ziyafeti sunarak yaptıkları çalışmaları sergilediler. Müftülük her hafıza yarım altın takarak ödüllendirdi. Esnaftan verilen ödüllerde takdim edildi. Program pilav ikramıyla çok güzel bir hoş sada bırakarak tamamlandı.

 

 

 

 

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır. 
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!