Soma Karaelmas Gazetesi

1 tüp kan 1 hayat

1 tüp kan 1 hayat
457 views
09 Nisan 2021 - 11:37

Türk Kızılayı Soma Şubesi tarafından başlatılan 2 günlük kan bağışı kampanyasına Kaymakam Fatih Akkaya önderliğinde, kamu kurum temsilcileri destek verdi.

Türk Kızılayı Soma Şubesi tarafından kan stoklarının azalması nedeniyle 2 günlük kan bağışı kampanyası düzenlendi. Cuma ve Cumartesi günü devam edecek kan bağışının önemli olduğunu dile getiren Kaymakam Fatih Akkaya, ‘Ramazan ayında Kızılay çadırlarımız yine kurulacak ve kan bağışı yapılacak. Kan vermek isteyenler sokağa çıkma yasağından ne kadar muaf olsa da bu 2 gün çok önemli. Kan stokları azalmış bitme noktasına gelmiş durumda. Vatandaşlarımızı bugün ve yarın devam edecek kan bağışına destek olmaya davet ediyorum.’dedi.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından kan stoklarının olumsuz şekilde etkilendiğini belirten Türk Kızılayı Soma Şubesi Başkanı Aziz Günal, ‘Pandemi nedeniyle çok acil olmayan ameliyatlar yapılmıyor olsa da diğer hastalıklar, kazalar da durmuyor. Bu nedenle Kızılayın kan stokları çok önem arz ediyor. Soma Halkını ve kan bağışçılarını kan vermeye çağırıyoruz’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!