Soma Karaelmas Gazetesi

1 Günde 197 Kişi Aşılandı

1 Günde 197 Kişi Aşılandı
360 views
15 Ocak 2021 - 11:12

Covid-19 salgınına karşı Sağlık Çalışanları aşılanmaya devam ediyor. 1 günde 197 kişi aşılanırken sağlık çalışanlarının aşılama işleminin önümüzdeki 4 günde tamamlanması bekleniyor.

Covid-19 Salgınına karşı en büyük özveride bulunan Sağlık çalışanlarının aşılama işlemleri devam ediyor. Soma’da Covid-19 salgınına 139 Sağlık çalışanının yakalandığını belirten Başhekim Ali Osman Çağlayan, ilçemizde vefat eden sağlık çalışanı olmaması en büyük tesellimiz’dedi.
Tüm sağlık kurumları ile eş zamanlı olarak Soma Devlet Hastanesi’nde de Korona virüs aşıları sağlık çalışanlarına yapılmaya başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başhekim Uzm. Dr. Ali Osman Çağlayan “Çin’den temin edilen Korona Virüs aşısına bakanlığımıza bağlı (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ) TİTCK tarafından yapılan inceleme ve testler sonrasında acil kullanım onayı verilmesi ile birlikte Korona Virüs aşıları tüm illere aynı anda gönderildi. 13 Ocak öğleden sonra aşılar hastanemize ulaştı. Bakanlığımızın öncelik sıralamasına göre ilk sırada olan sağlık çalışanlarımıza yönelik aşılama işlemlerine tüm sağlık kurumlarında eş zamanlı olarak ilçemizde de başlanmış oldu. Bugün hastanemizde 197 arkadaşımıza Korona virüs aşısı yaptık. Sağlık çalışanlarımızın tümünü 4-5 gün içinde aşılamayı planlıyoruz. Covid-19 hastalığının görülmeye başladığı Mart 2020 tarihinden bu yana çalışanlarımızın yaklaşık % 20’si hastalığa yakalandı ve aralarında hastalığı ağır atlatanlar da oldu. İlçemizde vefat eden sağlık çalışanımızın olmaması bizim için en büyük teselli oldu. Kovid hastalığı nedeniyle vefat eden çok değerli hocalarımız ve sağlık ordusunun tüm fertlerine Allah’tan rahmet diliyorum. Aşılama sonrası sağlık çalışanlarımızın daha güvenli ve huzurlu çalışacaklarını ama maske -mesafe ve temizlik dahil tüm tedbirlere uymaya devam edeceklerini düşünüyorum. Salgın hastalıkları yenmenin tek çaresi aşılamadır. Bu nedenle aşılama konusuna çok büyük önem veriyoruz ve inşallah bu hastalığı ülke olarak aşılama sayesinde yakın zamanda yeneceğiz. Soma’mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!