Soma Karaelmas Gazetesi

resim yükle

Karataş Soma’ya Veda Etti

Karataş Soma’ya Veda Etti
2.014 views
19 Ağustos 2013 - 22:24

Soma Kaymakamı Abdülkadir Karataş Soma’dan sessiz sedasız ayrıldı. Yaklaşık 4,5 yıldan beri Soma’da başarılı bir şekilde Kaymakamlık görevini yürüten 1. sınıf Mülkiye Amiri Abdülkadir Karataş Soma’dan ayrıldı.
Soma’ya geldiği 06.04.2009 yılında Soma’da yapılmayanları yaparak köylerin gelişmesi için İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte uyumlu bir çalışma yaptı. 53 köyün tamamının eksiklerini çözerek, su, altyapı, kanalizasyonsuz köy bırakmadı. Soma’nın yolları bakımsızlıktan köy görünümü haline gelirken Köyleri ise Soma’nın mahallesi gibi yaparak her türlü hizmetin ulaşmasını sağladı. Köylere sosyal tesisler kurulması için her türlü desteği verdi. Yağmur çamur demeden yılda en az 2 kez köy ziyaretleri yaparak verilen malzemelerin ve yardımın yapılıp yapılmadığını kontrol ederek örnek bir Kaymakam oldu. Karataş Soma içinde de bir çok çalışmanın öncüsü oldu. Soma mahallelerini ziyaret ederek Soma halkının sıkıntısını birinci ağızdan dinleyerek çözümler üretti. Soma’ya yapılan 300 yataklı devlet hastanesinin kurulması için gayret gösterdi. Çevre yolunda Turgutalplilerin sorunlarını dinleyerek yapılması gerekenlere öncü oldu. Fen Lisesinin Soma’ya gelmesini sağladı. Yeni Fen lisesi kurulması için ELİ ve SEAŞ’a ait olan G noktasının alınmasına katkı sağlamak için kurumlarla birlikte toplantılar yaptı. Soma Kaymakamlık Lojmanı için verilen yere Tarım Binası ve Aş evi kurulması için devretti. Soma’da yapılmayanları yaparak 7 okul 7 proje başlatarak Soma’nın okul ihtiyacını bir nebze rahatlatacak çalışmalar yaptı. Soma için elini taşın altına  koyarak bir çok işe öncülük yaptı. Soma’da birlik ve beraberliği sağlayarak bir çok kurumun ortak hareket etmesini sağladı. Soma’da yaptığı bir çok olumlu çalışmanın ardından hakkında çıkan bazı iddialar sonrasında sessizce izine ayrılan Karataş dün bazı kurumlara veda ziyaretinde bulundu. Soma’dan buruk ayrılan Kaymakam Abdülkadir Karataş ‘Kocaeli benim tercihlerim arasındaydı. Soma’da dostluklar edindim. Soma benim için ayrı bir yere sahip.’dedi.

 

YASAL UYARI
Karaelmas Gazetesinin WEB sitesinde sunduğu görüntüler sadece inceleme ve taslak amaçlıdır.
“KG” logolu görsellerin herhangi bir şekilde kullanılması yasal değildir ve kullanım aşamasında tarafınıza lisanslanması için Karaelmas Gazetesi’ne başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ceza uygulanır ve 5846 sayılı yasa uyarınca kanuni işlem yapılır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

error: Content is protected !!